_APM2500a-i

Нова влада об’єднає суспільство і політикум для ухвалення нової працюючої Конституції (відео)

19:04 13.04.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що нинішня Конституція України є такою, яка є незбалансованою, не забезпечує інтересів українського суспільства, та не дозволяє мати і застосовувати інструменти впливу на представників державної влади. А тому нова політична команда, обрана після чергових виборів, повинна об’єднати суспільство і політикум, щоб ухвалити нову і збалансовану Конституцію України.

«Нова команда, яка прийде після президентських виборів, однозначно об’єднає суспільство і політикум, щоб ухвалити нову і збалансовану Конституцію України, щоб жодна влада не була безкарною і не могла знущатись над людьми і країною», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі програми «Підсумки тижня» з Валерієм Калнишем на радіо «Новое время».

За словами політика, сьогодні не стоїть питання, яка форма державного правління є кращою – президентсько-парламентська чи парламентсько-президентська – адже для України ефективнішою буде та форма правління, яку «сприймає народ, і вона лише має бути правильно зорганізована».

«Головне – баланс, гармонія, контроль за владою і відповідальність. Тобто, можуть різні форми правління працювати абсолютно успішно, якщо правильно побудований весь контекст», – додала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що за всю історію незалежності України питання щодо змін до Конституції України, вибору форми правління і обговорення ухвалення нової Конституції відбувається не з точки зору ефективної і гармонійно працюючої моделі, а з позиції політичної доцільності для того чи іншого політичного керівництва країни. Крім того, інша проблема Конституції України полягає у тому, що вона «ніколи не піднімалась із надр суспільства, і інколи не народжувалась як система компромісів між громадянами України за допомогою інтелектуальної і політичної частини суспільства».

«Конституція України на парашуті спускалась зверху вниз до країни від кримінально організованих кланових політичних структур і з урахуваннях їх інтересів. Це треба змінити», – наголосила голова фракції «Батьківщина».

Політик підкреслила, що нині прийшов абсолютно інший час, коли «масова співпраця та інтелектуальна синергія стають трендом розвитку світу», і коли після чергових демократичних і прозорих виборів суспільство спільно із політикумом зможуть розробити принципово нову Конституцію.

«Якщо Україна набереться сил і зможе під час виборів перезавантажитись такою мірою, що прийдуть люди, які зможуть цю інтелектуальну і духовну синергію підняти і відтворити у новій Конституції – як суспільний договір між громадянами – тоді в такій Конституції буде сенс, і тоді вона зможе бути збалансованою, і такою, якою її оберуть на Референдумі разом із парламентом», – пояснила Юлія Тимошенко.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи потрібно сьогодні говорити про ухвалення закону про імпічмент президента, парламентарій пояснила, що це питання нині є виключно «грою політиків», адже навіть за умови ухвалення відповідного закону, процедура імпічменту для президента є неможливою, адже відповідного механізму не передбачає нинішня Конституція України.

«Який би закон про імпічмент не було прийнято – це виключно гра політиків. Чому вони не говорять людям, що закладена у Конституції процедура імпічменту – в принципі не може бути виконана. Так її прописував президент, який був на чолі розробки Конституції», – обурено зауважила вона.

Юлія Тимошенко зауважила, що у новій Конституції Україні слід також передбачити створення правильної і незалежної системи правосуддя, адже тоді «не потрібною буде взагалі процедура імпічменту».

«Якщо президент порушив закон і вчинив злочин, то має бути орган, який матиме можливість притягнути його до відповідальності і судити його в незалежних судах», – сказала вона і додала: «Тому для мене принципове питання, щоб судова система не мала жодної пуповини і нервового волокна, який пов’язував би політиків із судовою системою. Ось в чому я бачу своє завдання».