ICTV_ЮВТ_01

Нова влада повинна розслідувати корупцію Порошенка і оточення

23:01 10.06.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що нова влада повинна розслідувати всі факти корупційних оборудок, які були здійснені командою колишнього Президента України Петра Порошенка і його оточенням, а для цього необхідно передусім звільнити чинного Генерального прокурора і внести до парламенту подання на призначення нового керівника відомства.

«Генеральний прокурор України повинен піти, тому що він є дахом і завісою для всієї масштабної корупції, що мала місце останніх 5 років. Інакше не буде жодних розслідувань і відповідальності за корупцію, яка була головною діяльністю колишньої влади», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

За словами політика, водночас новий Голова держави повинен внести до Верховної Ради України подання про призначення нового Генерального прокурора України, оскільки це його конституційне право. Водночас Юлія Тимошенко зазначила, що через блокування розгляду питання про звільнення чинного Генпрокурора і призначення нового чинним складом ВРУ, Президент може залучити Головне контрольно-ревізійне управління для розслідування фактів корупції Порошенка і його команди.

«Я раджу новому Президенту максимально задіяти контрольно-ревізійну службу і почати аудит того, що нароблено за останні 5 років», – сказала вона і додала, що отримані результати розслідування можуть бути використані новим Генеральним прокурором.

Юлія Тимошенко акцентувала, що якщо таких кроків не буде вжито негайно, то є ризик того, що «розпочнеться новий етап реваншу, чого не можна допустити».

«Якщо зараз не розпочати розслідування, то вони зайдуть у новий парламент під прикриттям патріотизму, в той час як сьогодні Україна посіла провідні місця у рейтингу країн світу за рівнем корупції. Тому діяти треба негайно, ми готові допомогти у цьому», – підсумувала Юлія Тимошенко.