ukr

Нові Президент і прем’єр-міністр можуть за політичної волі знизити тарифи

16:40 08.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що як новобраний Президент України Володимир Зеленський, так і через певний час новобраний прем’єр-міністр України – мають всі необхідні повноваження, щоб здійснити зниження тарифів для населення.

«І президент, і прем’єр-міністр можуть за політичної волі знизити тарифи на газ, тепло і гарячу воду», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі Українського радіо.

За словами політика, якщо Президент зі свого боку може скористатись своїми конституційними повноваженнями, і накласти вето на постанови уряду Гройсмана, відповідно до яких власне і відбулось необґрунтоване підвищення ціни на газ, а також призначити двох членів НКРЕКП.

«Ми передали Президенту проекти указів на ветування постанов уряду Гройсмана, і проект указу щодо призначення своїх членів НКРЕКП», – сказала парламентарій і додала: «Ми сподівались, що Президент буде діяти негайно, але його команда сказала, що не буде знижувати тарифи».

Юлія Тимошенко акцентувала, що команда «Батьківщини» буде радити команді Президенту, що треба знижувати тарифи.

«Як мінімум тому, що ціни на європейських біржах впали більш аніж вдвічі – із 351 дол. до 117 дол. за тис. м. куб. А нашим людям продовжують продавати газ по 320 дол. за тис. м .куб.», – пояснила вона.

Водночас, відповідно до пояснень Юлії Тимошенко, після парламентських виборів новообраний прем’єр-міністр України може зробити зниження ціни на газ, скасувавши постанови уряду Гройсмана.

«Слід негайно ухвалити постанови, які встановлять ціну на газ як мінімум вдвічі нижчі. Це перше, що можна невідкладно робити», – сказала Юлія Тимошенко.