_APM3324

Новий суспільний договір і правильний курс країни – першочергові завдання

11:53 05.07.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що нинішня Конституція 1996 року не здійснює належного забезпечення прав і свобод громадян України, а тому команда «Батьківщина» спільно із громадянським суспільством розпочинає процес обговорення щодо створення нового суспільного договору і перезаснування країни.

«Нинішня Конституція 1996 року – це великий договір між великими кланами і ставлениками від влади. А люди не брали участь у створенні цього договору, і нині відсторонені від процесу управління країною. Тому прийшов час для нового суспільного договору», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Доброго ранку, країно!».

За словами політика, ключова стаття Конституції про народ як єдине джерело влади «не просто не виконується, а є фасадним обманом».

«Нова Конституція реально передасть владу від олігархії у руки людей, і вони зможуть замість кривавих революцій проводити референдум за дострокове переобрання всіх органів влади», – наголосила парламентарій.

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко додала, що мова не йде про косметичні зміни, адже Конституцію повинні «створити люди для себе з чистого аркушу, з нуля».

«Тому команда «Батьківщини» розпочала із громадським суспільством цей процес щодо створення нового суспільного договору. Прийшов час за 27 років незалежності зрозуміти, що нинішня Конституція, яку так довго під себе підлаштовували всі президенти, зафіксувала кланову змову. І поки вона буде залишатись, ми не зможемо зламати існуючу систему влади і побудувати нову Україну», – додала вона.

Парламентарій також додала, що крім створення нової Конституції, команда «Батьківщина» запропонувала суспільству низку принципово нових позицій в рамках нового курсу розвитку країни. Передусім, мова іде про нову економічну політику.

«Слід змінити податкову і кредитно-грошову систему, і зроби так, щоб середній клас – а це малі і середні підприємці – були реальною силою і мали відкриті можливості. Слід зробити так, щоб Україна отримала новий інноваційний шлях розвитку», – сказала Голова фракції «Батьківщина».

За словами політика, також слід здійснити повернення соціальної справедливості людям, і, передусім, мова іде про гідні заробітні плати, робочі місця, правильні тарифи, належну систему охорони здоров’я і освіти. Вона акцентувала, що одна із основних позицій «Батьківщини» полягає у реалізації стратегії миру на Донбасі і поверненні Криму під юрисдикцію України.

«Передусім, слід прибрати корупцію на війні, і реально провести сильні переговори із бажанням встановити мир», – завершила політик.