puls_112_02

Новий транзитний контракт не укладено з провини уряду і для банкрутства ГТС

20:50 18.06.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що чинний український уряд досі не провів ефективних переговорів щодо укладення нового контракту на транзит російського газу до Європи через українську ГТС, що у тому числі є свідченням наміру чинного Кабміну здійснити банкрутство рентабельної ГТС для її майбутньої «чорної приватизації».

«Уряд мав за рік до закінчення контракту на транзит газу із Російської Федерації до Європи розпочати переговорний процес і забезпечити українську ГТС транзитним газом. Контракт закінчив свою дію, а переговори ще не розпочато», – сказала Юлія Тимошенко у ток-шоу «Пульс» на «112 Україна».

puls_112_03

За словами політика, така бездіяльність Кабінету Міністрів України у переговорному процесі є невипадковою, адже нині уряд «штучно банкрутує рентабельну і прибуткову українську ГТС, яку під гаслами реформування енергетичного сектору планує передати в управління невідомим інвесторам із глобального простору». Саме тому, як повідомила Юлія Тимошенко, команда «Батьківщини» має намір захистити українську ГТС від «чорної приватизації».

«Я звернулась до Президента України із тим, що саме час накласти вето на всі постанови уряду Гройсмана, які створили умови для продажу ГТС. А також підготувала звернення до ДБР і НАБУ про злочин щодо доведення до штучного банкрутства найбільшої власності українського народу. І я хочу бачити реакцію», – сказала Голова фракції «Батьківщина».

Парламентарій також акцентувала, що для успішної роботи української ГТС, слід, по-перше, укласти транзитний контракт на постачання газу із РФ до Європи. По-друге, слід не допустити, щоб розпочав роботу магістральний газопровід «Північний потік-2», адже українська ГТС може залишитись без частини обсягів газу. Саме тому, на її переконання, слід діяти в двох напрямках:

«По-перше, слід в Одеському і Миколаївському портах побудувати LNG-термінали, морем привозити скраплений газ, потім через регазифікацію завантажувати нашу систему альтернативним природним газом і забезпечувати поставку до Європи через нашу ГТС», – сказала вона.

По-друге, на її переконання, слід залучати необхідні міжнародні інвестиції і розробляти газові родовища саме в Україні.

«В Україні розвідано 960 млрд куб. м. газу. Світові технології швидкісного і глибинного буріння дозволяють вже у короткостроковій перспективі – за 2-3 місяці – запустити свердловину. Таким чином, ми і себе забезпечимо газом, і українську ГТС, а ще ми можемо стати конкурентами в тому числі щодо РФ на постачання нашого природного газу до Європи», – пояснила Юлія Тимошенко.

Політик закликала українське суспільство не втрачати надії на здійснення змін в країні, адже сьогодні перед країною відкрилось нове вікно можливостей.

«Якби сьогодні тяжко не було – у нас є вихід. Я хочу, щоб ми більше не втрачали шанс, і щоб ми цей вихід втілили у життя», – закликала Голова Партії ВО «Батьківщина».