Об’єднаємо зусилля для захисту землі та створення умов для аграріїв

15:37 10.04.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні є неприпустимим до моменту створення всіх належних законодавчих умов для українських аграріїв, щоб вони могли вільно викупити землю і працювати на ній для побудови сильної української економіки.

«Ми розраховували на те, що після завершення президентських і парламентських виборів можна буде створити ті умови продажу сільськогосподарської землі, які будуть працювати виключно на користь аграріїв, які живуть і працюють на землі і відносяться до категорій малих і середніх сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. Це єдина стратегія, яка повинна існувати в державі», – сказала Юлія Тимошенко на Всеукраїнському земельному форумі, який 10 квітня проходить у Києві.

_APM2053

За словами політика, натомість сьогодні існує великий ризик того, що нова влада після виборів відкриє ринок землі в Україні без створення належних законодавчих умов для вітчизняних аграріїв.

«Нам треба всім уважно спостерігати за їхніми руками у парламенті після зміни влади. Питання відкриття ринку землі – одне із ключових, яке вже було поставлено ключовим кандидатом у Президенти», – застерегла вона.

Саме тому Юлія Тимошенко закликала українських аграріїв «організувати швидку систему захисту української землі і аграріїв», а для цього – об’єднати зусилля, щоб протистояти спробам відкриття ринку землі.

«Щойно почнуться процеси без участі аграріїв, і не будуть виписані законопроекти для захисту ваших інтересів – будьте готові захищати всіма можливими засобами Україну, свій бізнес і власні родини», – закликала вона.

Парламентарій повідомила, що українські аграрії повинні створити велике агарне лобі у Верховній Раді України, яке «стане потужною системою захисту інтересів українських аграріїв і представлятиме середній агарний клас». І команда «Батьківщина» готова долучитись до спільної боротьби на захист української землі.

«Нам доведеться об’єднувати зусилля ще не раз, щоб ставати на захист наших інтересів. Я і команда «Батьківщина» – ми ваші партнери і ваша опора. І ви можете на нас розраховувати», – сказала вона і додала, що у парламенті «Батьківщиною» зареєстровано низку законопроектів про запровадження єдиного податку на гектар землі, надання доступних кредитів для розвитку малих і середніх сільськогосподарських підприємств. А також аграрії повинні мати реальну можливість придбати землю у розстрочку під гарантії страхових фондів. Крім того, також слід створити спеціальні програми захисту внутрішнього ринку сільськогосподарської продукції.