Оновлена Конституція – це демонополізація влади і інструмент впливу для суспільства

12:39 31.03.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що в Україні настав час для демонополізації права політиків на будівництво країни, а для цього необхідне створення оновленої Конституції як нового суспільного договору.

«Прийшов час для створення нової Конституції як нового суспільного договору. Я вважаю, що сьогодні прийшов час демонополізувати право політиків на будівництво країни», – сказала Юлія Тимошенко під час Всеукраїнського форуму української молоді-2018.

За словами політика, у оновленій Конституції повинен з’явитись окремий напрямок поєднання політиків і громадянського суспільства в «єдиній системі формування управлінських рішень і їх втілення у життя».

«Це означає, що у новій Конституції як новому суспільному договорі повинен з’явитись блок сильного і впливово статусу громадських організацій. Приміром, всі громадянські організації, які опікуються питаннями молодіжної політики, слід об’єднати у єдину Всеукраїнську асоціацію молодіжної політики, і новою Конституцією надати їй статус законодавчої ініціативи», – пояснила Юлія Тимошенко.

«Адже скільки можна просити у політиків, мовляв, внесіть законопроект, який молодь підтримала і запропонувала», – додала вона.

Парламентарій також наголосила, що вкрай важливо дати громадськості право здійснювати кадрову політику і таким чином впливати на формування життя країни.

«Сьогодні для незалежного формування кадрової політики створюються всілякі штучні органи. Але якщо буде така, приміром, Всеукраїнська асоціація молодіжної політики, то необхідно їй надати можливість щодо кадрових впливів. І такі подібні Асоціації потрібно створити у різних галузях життя країни», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що сьогодні також важливо говорити щодо надання громадськості важелів імперативного впливу на законодавчий орган, що «означає надання права консультаційного вето на законопроекти і рішення уряду, якщо вони діаметрально протилежні тому, чого потребує молодь, екологи, економісти або бізнес».

«Потім це може бути реалізовано у консультаціях, виробленні спільних рішень і ухваленні дієвих та ефективних законів. Адже сьогодні у Верховній Раді України відбувається ухвалення правового сміття», – обурено зауважила вона.

Саме тому, на думку політика, інституалізована співпраця громадян із політиками повинна стати «шляхом до того, щоб Україна почала розвиватись і набирати оберти».