_APX7408

Оновлений склад ЦВК залишиться підконтрольним президенту

15:54 29.10.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що обрання нового складу ЦВК Верховною Радою України є необхідним кроком, проте відбудеться відповідно до старого законодавства і Конституції, де відповідних членів ЦВК буде фактично одноосібно призначати чинний президент Петро Порошенко.

«Ми сподіваємось, що наступного сесійного тижня буде переобрано новий склад ЦВК. Проте чи варто сподіватись, що ЦВК у новому складі буде дійсно боротись за чесні вибори? На жаль, ні. Тому що залишились старе законодавство і стара Конституція, відповідно до яких нових членів ЦВК буде призначати президент, нині – чинний Петро Порошенко», – сказала Юлія Тимошенко під час включення на телеканалі «NewsOne».

За словами парламентарія, так само як чинний президент Петро Порошенко фактично одноосібно сформував новий склад Верховного Суду України «лише за принципом особистої відданості і готовності виконати будь-яке, в тому числі, незаконне розпорядження президента», то відповідно до подібного принципу буде сформовано і новий склад ЦВК.

«Тому що такі філософія у світогляд чинного президента: він хоче бачити членами ЦВК не незалежних людей, які віддані праву, закону і свободі людей, а він хоче бачити знову особисто відданих собі людей», – наголосила парламентарій.

Юлія Тимошенко обурилась тим фактом, що за 3,5 роки дії нинішньої влади, складу ЦВК так і не було оновлено, в той час як головою ЦВК досі залишається Михайло Охендовський, який «очолював ЦВК при владі Януковича».

«За 3,5 роки складу ЦВК не змінено, і вона залишається під старим керівництвом», – обурилась політик.

Юлія Тимошенко також наголосила, що фракція «Батьківщина» на посаду члена ЦВК висунула власного кандидата Жанну Усенко-Чорну.

«Ми запропонували від «Батьківщини» кандидата Жанну Усенко-Чорну, яка своєю роботою зарекомендувала себе як чесна і професійна людина, яка не сприймає жодних корупційних пропозицій, і ми будемо відстоювати цю кандидатуру», – підсумувала політик.