_APM8736

Отримання патріархату завершить процес створення єдиної помісної церкви

11:12 15.01.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України і митрополії від Константинополя – це важливий крок на шляху створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні, але завершення процесу має відбутись через отримання патріархії.

«Незалежна помісна Православна Церква з Томосом – це наше важливе досягнення. Але це ще не завершення процесу. Адже патріарх Філарет (…) сказав, що метрополія від Константинополя – важливе досягнення, але слід рухатись далі. І нам слід досягти того, щоб українську церкву визнавали як патріархат», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Політик також наголосила, що Україна повинна продовжити шлях руху, але «не у поборюванні і агресії». Парламентарій також нагадала, що в Україні весь час панував міжконфесійний мир, яким слід зберегти і нині.

«Правильно говорить Патріарх Філарет про те, що ми обов’язково доб’ємося патріархії і для цього потрібно об’єднатися в одну церкву, адже процес об’єднання ще не завершений. Але це повинен бут мирний, еволюційний шлях, який мусить пройти духовенство», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко також зазначила, що команда «Батьківщина» повсякчас підтримувала створення єдиної помісної церкви в Україні, і закликала політиків не вдаватись до маніпуляцій і не використовувати Томос як політичний інструмент для роз’єднання країни.

«Якщо ми не знайдемо в собі мудрість, любов один до одного, то нам, як країні, дуже важко буде підніматися. Єдність – це той ресурс, який може нам допомогти у важкій ситуації», – впевнена голова Партії ВО «Батьківщина».