_APX0036

П’ять причин звільнення Гройсмана: падіння ВВП, інфляція, зубожіння, корупція і децентралізація

15:23 13.02.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Верховна Рада України повинна розглянути проект постанови фракції «Батьківщина» щодо звільнення чинного прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана через його непрофесійне і руйнівне управління країною. Доказом непрофесійності управління країною є п’ять основних причин, як то падіння рівня ВВП країни, гіперінфляція, зниження рівня життя українців, ліквідація мережі малих поселень в Україні і корупція на вищих щаблях влади.

«Управління країною, її економічною, соціальною і господарською діяльністю сьогодні є вкрай непрофесійним і руйнівним. І перша причина, чому ми вимагаємо звільнити Володимира Гройсмана – це продовження падіння ВВП у доларовому обчисленні удвічі з моменту приходу «демократичного» уряду Гройсмана», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції.

Політик додала, що внаслідок низки ухвалених законопроектів і Державного бюджету на 2017 рік лише за 1,5 місяці було закрито 245 тис. малих підприємств, а крім того, на шлях знищення було поставлено мале фермерство через скасування пільгового оподаткування.

«Це свідома планова руйнація економіки України – малого підприємництва як основи стабільності і розвитку економіки країни», – акцентувала парламентарій.

За словами Лідера фракції «Батьківщина», друга причина для звільнення чинного прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана – це зростання темпів інфляції національної валюти.

«Не вірте показникам держкомстату, адже інфляція в січні значно перевищила зазначені показники. Отже, інфляція – підроблена, а реальна – набагато вища», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко також у підтвердження інфляційних процесів в Україні навела той факт, що в Україні буде презентовано нову купюру номіналом «1000 грн».

«Треба дати пораду НБУ, президенту, уряду і парламенту – надрукувати на купюрі портрет Порошенка, Гройсмана і Гонтаревої, які довели країну до того, що треба друкувати купюру вартістю 1000 грн», – обурилась вона.

Третьою причиною для формування вимоги щодо звільнення прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Юлія Тимошенко назвала «трагічне зниження рівня життя українців», адже майже в 2,5 рази в реальному доларовому обчисленні знизились доходи громадян.

«Це просто програма ліквідації нації. Українцям припинили виплачувати лікарняні і інші соціальні видатки. Відомо, що понад 40% людей не в змозі платити житлово-комунальні послуги, тому що люди – банкрути. При цьому вдвічі збільшився борг за житлово-комунальні послуги населення», – зауважила вона.

Лідер фракції «Батьківщина» також сказала, що четвертою причиною для формування вимоги відставки голови уряду Володимира Гройсмана є «свідома зачистка малих сіл, селищ і міст» через урядову програму децентралізації.

«За ініціативою Володимира Гройсмана практично знищена бюджетна дохідна база для малих сіл, селищ і міст районного підпорядкування, які не об’єднались під тиском в об’єднані громади. Мільйони людей повністю позбавлені податкових доходів своїх громад», – обурилась Голова Партії ВО «Батьківщина».

П’ята причина для вимоги «Батьківщини» щодо звільнення Володимира Гройсмана із посади прем’єр-міністра є корупція в країні, яка підтримується на найвищому державному рівні.

«Гройсман разом із Порошенко і Гонтаревою очолили найбільшу корупцію в державі. Зокрема, мова іде про корупційне ухвалення Державного бюджету на 2017 рік у порушення Регламенту Верховної Ради. Коли корупція відбувалась на очах у всіх, і всі знали, які видатки, кому і за що будуть надходити із Державного бюджету», – наголосила політик.

Вона також обурилась тим фактом, що голова уряду Володимир Гройсман виступив на підтримку корумпованої і контрабандної торгівлі із окупованими територіями і Кримом, а також підпорядкував «Укрзалізницю», де «мільярдні тендери виграли корумповані приспішники Порошенка і Гройсмана».

«Треба всім тиском суспільства вимагати від голови Верховної Ради Андрія Парубія негайної реєстрації постанови про зняття із посади голови уряду Гройсмана, а, по-друге, треба всіма силами тиснути, щоб Гройсман був негайно звільнений з посади прем’єр-міністра України», – підсумувала Юлія Тимошенко.