SS_07_15_02

Падіння гривні, надвисокі тарифи і держборг – ми не допустили б таких злочинів влади Порошенка-Гройсмана

23:01 15.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що за час перебування влади Порошенка-Гройсмана вартість газу, тепла і гарячої води для населення суттєво зросла, а також зріс рівень держборгу, впала національна валюта і було вимито золотовалютний резерв країни, чого свого часу не допустив її уряд у 2008-2009 роках у розпал фінансово-економічної кризи.

«Ми не дали у 12 разів підняти тарифи на газ, тепло і гарячу воду. І якщо би останні роки наша команда мала можливість ухвалювати такі ж самі державницькі рішення, то жодного підвищення цін на газ не відбулось би. Тому що до 2014 року на потреби людей і бюджетних установ направляли газ українського видобутку. Такий порядок слід повертати, а реальна вартість газу – 3,5 грн за 1 м куб.», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

SS_07_15_01

Відповідаючи на закид щодо неефективної співпраці її уряду із МВФ, політик закликала перевірити платіжки на газ, тепло і гарячу воду за 2009 рік, і звернути увагу на те, що її урядом не було здійснено жодних підвищень тарифів. В той час діяльність влади Порошенка-Гройсмана призвела до катастрофічного зростання тарифів.

«За час перебування влади уряду Порошенка-Гройсмана, тепло для населення зросло у 12,4 рази, газ – у 10,6 рази, електроенергія – у 4,8 рази, гаряча вода – у 6,2 рази. Це – реальні цифри і фактично підписаний вирок Україні», – зауважила вона.

У продовження відповіді на запитання щодо зовнішніх запозичень уряду Ю.Тимошенко, політик послалася на офіційні дані, представлені на сайті МВФ, відповідно до яких у 2008 році її «уряд у розпал кризи для потреб КМУ і бюджету взяв всього лише 3 млрд дол., (…), а починаючи із 2013 року у структурі державного боргу України – відсутня бодай одна копійка відповідних запозичень».

«Тому що ми, незважаючи на розпал світової кризи, – запозичили «мінімум мініморум». А із 2012 року правова сила Меморандуму мого уряду із МВФ вичерпалась», – зауважила вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» додала, що у момент відставки її уряду, рівень державного боргу складав 32% ВВП, в той час як «група людей – Порошенка і Гройсмана – довела рівень державного боргу до 84% ВВП, коли максимальна межа, що становить загрозу національній безпеці – 60% ВВП». Також за її прем’єрства, золотовалютний резерв складав 26,6 млрд дол., в той час як нині – трохи більше 20 млрд дол.

«Це говорить про те, що НБУ зливав золотовалютний резерв через фінансову піраміду депозитних сертифікатів, де ця спекулятивна операція викачувала із бюджету і золотовалютного резерву величезні гроші. І я буду звертатись до нового Президента із проханням провести всеохоплюючий аудит НБУ, щоб перевірити цю оборудку, і що з Україною зробили за останні 5 років», – підсумувала Юлія Тимошенко.