_APX0554

Парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду – це найбільш ефективна модель

16:56 24.08.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що парламентська форма правління із канцлером на чолі уряду є найкращою формою для України, і відповідну модель необхідно закріпити законодавчо на рівні нової Конституції України, концепцію якої сьогодні обговорюють в українському суспільстві.

«Правильно організована парламентська форма правління є на порядок сильнішою від президентської форми правління. І більшість успішних і розвинутих країн світу мають саме парламентську форму правління, в той час як відсталі країни – президентську, яка є неефективною і концентрує владу в одних руках», – сказала Юлія Тимошенко під час презентації концепції нової Конституції України, що відбулось у Національній академії наук України, що у Києві.

_APX0600

На думку політика, правильно організована парламентська форма правління передбачає, що українське суспільство обиратиме парламентську більшість, на чолі якої буде кандидат у канцлери, який у разі перемоги на виборах очолить уряд, і який буде нести відповідальність за країну.

«Кандидат в канцлери повинен стати на чолі партійного писку, який іде на вибори до парламенту. Таким чином і канцлера, і парламентську більшість народ обиратиме всенародно. Це найсильніша форма виборів, тому що буде лідер виконавчої влади, і відразу – лідер більшості, на яку він спирається – без торгів, без шантажу, без корупції», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко акцентувала, що відповідно до нового Основного закону, не існуватиме можливості для непрозорого обрання канцлера, але разом із тим існуватиме механізм контролю з боку українського суспільства, якщо влада дискредитує себе.

_APX0622

«Якщо народ буде незадоволений парламентом, тоді на базі Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою суспільство може оголосити дострокові вибори», – сказала вона.

Окрему увагу Юлія Тимошенко звернула на процес формування більшості у парламенті, у зв’язку із чим запропонувала передбачити можливість в новій Конституції провести двотурові вибори до Верховної Ради України.

«Ми пропонуємо розглянути можливість в новій Конституції України провести двотурові вибори до Верховної Ради України. Усі охочі партії зможуть піти на вибори до парламенту, при цьому прохідний бар’єр буде знижено, щоб дати можливість зайти до парламенту молодим політикам», – сказала вона.

Юлія Тимошенко разом із тим зауважила, що необхідно створити баланси влади, і дати механізм реального впливу для опозиції.

«Ніхто не дозволить більшості із канцлером діяти безконтрольно. А тому опозицію слід наділити самостійним правом голосувати в парламенті своїм складом, обирати голову Рахункової палати України, керівників комітетів, і створювати ТСК. У опозиції будуть інструменти контрою за владою», – зазначила парламентарій.