_APX3011

Парламентська форма правління – це підконтрольна народу влада

15:06 10.08.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко переконана, що у новій Конституції України, розробленій за участі українського суспільства, необхідно передбачити парламентську форму правління канцлерського типу замість нині чинної президентської форми правління.

«Якщо у новій Конституції України змінимо президентську форму правління на парламентську, то ми зможемо побудувати основу для сильної країни і сильної економіки, щоб права і свободи людей насправді були захищені і дотримані. Я вірю, що це – змінить Україну, і дасть нам шанс на успішне життя», – сказала Юлія Тимошенко.

За словами політика, саме парламентська форма правління є найсильнішою моделлю державного управління, адже люди всенародно «обиратимуть керівника виконавчої гілки влади – прем’єр-міністра або канцлера, та, відповідно, більшість у парламенті», що дозволить створити систему балансів і контролю за владою.

«Нова Конституція України передбачить такі баланси, які будуть контролювати більшість і уряд, а також впливати на уряд, канцлера чи прем’єр-міністра країни, щоб ставити їх під контроль Конституції і закону», – пояснила Голова Партії ВО «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також послалась на світовий досвід, відповідно до якого більшість розвинутих і успішних країн світу мають саме парламентську форму правління.

«Якщо вибрати 30 найсильніших і найрозвинутіших країн світу, то майже всі вони, за винятком двох країн, мають парламентську форму правління. Але якщо вибрати 30 найвідсталіших країн світу, які практично розвалили свою економіку і загрузли у корупції, то з них 99% матимуть президентську форму правління», – пояснила політик.