_APM7517

Пенсійна реформа Гройсмана – це приниження і утискання людей

13:39 11.04.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що реформи уряду Володимира Гройсмана не відповідають суспільним інтересам українців, і особливо непрофесійною і антисоціальною є реформа пенсійної системи України.

«Реформи уряду Гройсмана – це продовження приниження українців, відбирання останніх крихт їхнього життя. Оголошена Володимиром Гройсманом пенсійна реформа – це продовження утискання у правах усіх пенсіонерів», – сказала журналістам Юлія Тимошенко в кулуарах Верховної Ради України.

За словами політика, уряд має намір «переглянути і скасувати пенсійні пільги», а також запровадити податок на пенсії не лише працюючих, а усіх без винятку пенсіонерів.

«Це податок на доходи фізичних осіб, що повністю суперечить пенсійній системі страхування», – обурилась парламентарій.

Юлія Тимошенко наголосила, що якби влада мала намір провести справжню пенсійну реформу, то слід було б дотримуватись основних логічних завдань і кроків. У першу чергу, на думку політика, необхідно відповідно до законодавства «проіндексувати пенсії на рівень інфляції, яка відбулась за всі останні роки», а також слід негайно осучаснити пенсії.

«Для тих людей, які вийшли на пенсію 5, 7 чи 10 років тому, потрібно їх пенсії прирівняти до пенсій тих, хто виходить сьогодні відповідно до аналогічного стажу і аналогічних професій», – акцентувала Лідер фракції «Батьківщина».

По-третє, на думку політика, необхідно скасувати всі податки на пенсії, і тоді «не потрібно буде жодних пенсійних реформ».

Юлія Тимошенко зауважила, що ключова пенсійна реформа перед Україною ще попереду, адже слід здійснити перехід від солідарної пенсійної системи, коли «всі пенсійні внески зливаються в єдиний котел, і потім всім платять копійки» до прогресивної системи пенсійного забезпечення.

«Слід переходити на персоніфіковану систему пенсійного забезпечення, коли відкривають рахунки для кожної людини і вона перераховує свої пенсійні внески на персональний рахунок. І тоді людина буде отримувати відсотки, а внаслідок смерті можна буде передати ці кошти у спадок», – підсумувала Лідер фракції «Батьківщина».