_APM8261

Пенсійна реформа – вбивча для населення, виступаємо категорично проти

00:02 13.05.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що урядова стратегія щодо проведення пенсійної реформи в Україні є вкрай неправильною і непрофесійною. Крім того, урядова пенсійна реформа запроваджує низку новел, які погіршують добробут українських пенсіонерів.

«Пенсійна реформа мала б виправити жахливий стан із пенсіями захисників, викладачів, медиків та інших, проте не робить цього. Пенсійна реформа Гройсмана нічого доброго пенсіонерам не дасть, адже вона зокрема передбачає, що для всіх пенсіонерів буде запроваджено податок на доходи фізичних осіб. Тобто, із пенсій будуть брати податки!» – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна».

За словами політика, в урядовій пенсійній реформі також йдеться про скорочення тих категорій населення, які можуть отримувати пільгові пенсії, а також про збільшення віку виходу на пенсію.

«Тобто, кожна реформа від влади іде на скорочення грошей на виплати людям, і на збільшення грошей, які ідуть в офшори», – обурилась Лідер фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також наголосила, що сьогодні в Україні пенсіонерам виплачують чи не найнижчу пенсію серед усіх країн світу, при цьому середня пенсія складає близько 70 дол. на місяць, що у 16-20 разів нижче, аніж у європейських країнах, і в 24 рази нижче, аніж у США.

«Наших пенсіонерів вбивають – свідомо і цинічно. Влада вважає, що чим менше буде жити пенсіонерів, тим краще буде жити країна, і тим більше бюджетних коштів вони зможуть вивести в офшори», – сказала парламентарій.

Політик зауважила, що керівництво країни так і не змогло вивести фонд оплати праці із «тіні», через що виник катастрофічний дефіцит Пенсійного Фонду. На думку політика, дефіцит Пенсійного Фонду також виник через недолугу урядову політику щодо оподаткування малих і середніх підприємств, які згорнули свою діяльність через неможливість платити надвисокі податки.

«Ніколи не було такого дефіциту Пенсійного фонду. Це загнана економіка, і це абсолютно зруйновані середні підприємства. Корупцією, податками, безглуздою економікою, кредитами по 20-30% річних – задушили бізнес, що у свою чергу не дозволило їм платити податки до Пенсійного фонду», – пояснила Юлія Тимошенко.

Підсумовуючи роботу уряду щодо проведення пенсійної реформи, Юлія Тимошенко категорично засудила намір збалансувати дефіцит Пенсійного Фонду України у розмірі 140 млрд грн. за рахунок зменшення видатків на пенсії, запровадження податку на пенсії, скорочення пільг для пенсіонерів і збільшення віку виходу на пенсію.

Парламентарій також пояснила, що команда «Батьківщини» повсякчас пропонувала реальні і дієві кроки, які могли б вирівняти катастрофічну ситуацію із пенсійним забезпеченням. Зокрема, у першу чергу, мова іде про індексацію пенсій і заробітних плат, чого так і не зробив уряд за останні кілька років.

«Індексація, яка передбачена діючими законами України, повинна бути проведена, чого не було зроблено 3 роки. І я особисто зареєструвала законопроект про індексацію пенсій і заробітних плат за 2014-2016 роки, проте Верховна Рада не розглядає цього питання», – сказала вона і додала, що сьогодні пенсіонери перебувають на межі виживання через зростання інфляції, а відповідно цін на найнеобхідніші товари споживання.

За словами Лідера фракції «Батьківщина», виводити країну із вкрай критичного стану слід складними комплексними програмами. Одна із таких програм – це перехід від солідарної системи виплат пенсіонерам до персоніфікованої.

«Це коли людина буде платити гроші на свій особистий рахунок. Це буде її приватна власність, якою буде розпоряджатися людина або її родина», – сказала політик і додала, що влада мала б виважено побудувати систему компенсації переходу від солідарної до персоніфікованої системи пенсійного забезпечення.