pensions-is-duty-of-government

«Пенсійна реформа» влади – неприпустима, пропонуємо альтернативу

22:48 27.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що нинішня влада проводить недолугу і несправедливу до людей «пенсійну реформу», в той час як передусім потрібно виконати вимоги чинного законодавства щодо осучаснення і індексації пенсій, скасувати податок на пенсії працюючих пенсіонерів, після чого провести стратегічні зміни щодо функціонування пенсійної системи України.

«Існує п’ять головних пунктів, які слід виконати для проведення правильної пенсійної реформи. По-перше, слід виконати вимоги двох законів щодо індексації і осучаснення пенсій, у наслідок чого мінімальна пенсія становитиме майже 3 тис. грн, а середня пенсія – 4 тис. грн», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «NewsOne».

За словами політика, по-друге, необхідно скасувати 15%-й податок на пенсію працюючих пенсіонерів. .

«Відповідний законопроект зареєстровано мною у Верховній Раді України, і його слід лише проголосувати», – сказала вона.

По-третє, за словами парламентарія, Україні необхідно здійснити стратегічний перехід від солідарної пенсійної системи до накопичувальної.

«Слід змінити неправильну систему солідарного пенсійного забезпечення на персоніфіковану. Для цього повинен існувати приватний пенсійний рахунок як для тих, хто лише починає працювати, так і для тих, хто виходить на пенсію», – наголосила голова фракції «Батьківщина».

По-четверте, на думку народного депутата, слід здійснити податкову реформу, яку нинішня влада «не проводить тому, що не бажає закрити трансфери із офшорами і вивести на світло всю систему оподаткування».

«Наповнення Пенсійного фонду України повинне відбутись через скорочення державного боргу, детінізацію економіки, закриття контрабанди на кордонах та докорінну зміну податкової системи», – перерахувала Юлія Тимошенко.

По-п’яте, за словами політика, необхідно принципово змінити неправильну економічну політику України, яку проводить нинішня влада, адже «якщо буде надалі проводитись така економічна політика, то платників податків до Пенсійного фонду просто не стане».

«Середній клас практично свідомо ліквідовано, а це означає: скоро на одного працюючого буде стільки пенсіонерів, що Україна буде не в стані оплачувати навіть 500 грн пенсії цим пенсіонерам», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко акцентувала, що у межах правильної економічної політики потрібно, передусім, проводити правильну кредитну політику, що передбачає «надання кредитів підприємцям під низькі відсотки». По-друге, потрібно «припинити просування рейдерства, поборів і хабарів щодо малого підприємництва».

Юлія Тимошенко також сказала, що необхідно піднімати заробітну плату і пенсії населенню, оскільки «не може виробляти щось підприємець, якщо люди не здатні купувати товари», а в цей час нинішня влада здійснює несправедливу і однобічну монетарну політику.

«Монетарна політика нинішньої влади не повинна проводитись у чистому вигляді, а має бути поєднана із кейнсіанською економічною моделлю, яка базується на піднятті доходів людей. В той же час сьогодні взяли лише одну частину – це монетарна економіка, але забули, що без доходів людей жодна економіка не може в принципі існувати», – підсумувала політик.