_APM1168

Під гаслами органічного виробництва – влада протягує корупцію на здоров’ї українців

11:37 14.11.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що законопроект щодо так званого удосконалення принципів та вимог до органічного виробництва, відповідно до якого Міністерство аграрної політики буде надавати дозвіл виробникам органічної продукції відхилятись від норм та правил вироблення продукції і не вказувати відповідні дані у маркуванні товарів, є лобістським і корупційним.

«Верховна Рада розглядає законопроект щодо основних принципів і вимог органічного виробництва, але насправді як завжди під такими назвами прикривається лобізм. Відповідний законопроект дає право Міністерству аграрної політики запроваджувати дозволи і відхилення, що є надзвичайною корупцією», – сказала Юлія Тимошенко під час обговорення Проекту Закону №5448 про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

За словами політика, відповідно до законопроекту, Міністерство аграрної політики отримає право «давати дозволи і відхилення на використання будь-яких препаратів, які сьогодні заборонені, якщо в цьому є виробнича доцільність – в тому числі антибіотики, засоби для очищення і дезінфекції».

«Це означає, що органічною продукцією буде називатись продукція, що є смертельно небезпечною для життя людей», – застерегла вона.

Крім того, відповідний законопроект передбачає, що якщо Міністерство аграрної політики дало дозвіл відхилитись від норм і правил вироблення органічної продукції, то відповідні дані «не будуть вказуватись у маркуванні на товарах і продуктах».

«Це означає, що маркування залишиться як для органічної продукції, а реально продавати будуть небезпечну продукцію для життя і здоров’я людей», – наголосила Лідер фракції «Батьківщина».

Парламентарій додала, що законопроект також не запроваджує відповідальності за порушення норм і правил виробництва органічної продукції, і замість скасування ліцензій на виробництво продукції, яка не відповідає законодавчим нормам, передбачається лише така норма покарання як зауваження. При цьому, відповідно до законопроекту, віднині «ліцензування взагалі не потрібне для оптової торгівлі органічною продукцією».

«Це корупція – вищого ступеню. І це корупція на житті і здоров’ї української нації. Голосувати потрібно категорично проти – червоними кнопками», – закликала вона.

«Насправді завдання влади – забезпечити, щоб жоден продукт харчування не наносив шкоду здоров’ю людей», – підсумувала Юлія Тимошенко.