_APM3130

Підконтрольна ЦВК – ризик для прозорих виборів

15:02 14.05.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що чинний президент України Петро Порошенко намагається сформувати такий склад ЦВК, який буде йому підконтрольним і залежним від нього.

«Зараз президент таки вирішив перед президентськими виборами сформувати нову ЦВК. Але не є секретом, що саме Порошенко через різні фракції вніс афельованих з ним людей на посаду членів ЦВК, щоб у новосформованій ЦВК була абсолютна його більшість, і ЦВК залишилась інструментом фальсифікації виборів», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів, відповідаючи на питання журналістів.

За словами парламентарія, нині у ЦВК – 13 вакантних посад для членів ЦВК, проте президент подав 14 претендентів, що означає, що один із кандидатів не потрапить до складу ЦВК.

«Тому що президент хоче, щоб єдину кандидатуру від «Батьківщини» не проголосували у парламенті, тому що навіть одна людина від «Батьківщини» у складі ЦВК лякає президента», – іронізувала політик.

Водночас, Юлія Тимошенко застерегла чинного президента Петра Порошенка, що подібні маніпуляції із ЦВК не дозволять йому «виграти на базі підкупу і фальсифікацій вибори президента».

«Будуть поставлені блоки проти фальсифікацій. У другий тур ви не потрапите – це очевидно, але і сфальшувати вибори – ніхто вам не дозволить», – наголосила вона.