Yulia Tymoshenko

Підкуп, псевдо-волонтери, «мертві душі», кандидати-двійники – це брудні виборчі технології Порошенка

23:55 07.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що чинний президент України Петро Порошенко і його оточення здійснюють порушення виборчого законодавства шляхом фальсифікацій, брудних технологій залучення агітаторів-«волонтерів», роздуття Державного реєстру виборців України неіснуючими виборцями і реєстрацією технічних кандидатів.

«Є декілька брудних технологій, які заготували для людей. По-перше, у мене в руках – пакет документів, який роздається так званими «волонтерами» Адміністрації Президента, і до якого «прикладають» або 500 грн, або 1 тис. грн за голос залежно від того, скільки згори «докотилось» до людей. Президент і його оточення таким чином планують докупити мінімум 3 млн голосів виборців», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

Політик наголосила, що маючи сильні команди Партії ВО «Батьківщина» на місцях, було зібрано відповідні документи, факти і докази, які було передано міністру МВС із проханням «порушити кримінальну справу і зупинити ці мережі, піраміди і сітки». «І я була рада почути, що міністр МВС має чіткий намір це зупинити», – зауважила вона.

Обурення парламентарія викликав той факт, що гроші на такий підкуп українців використовуються із бюджету України. Вона продемонструвала Декларацію чинного Президента України Петра Порошенка за 2017 рік, та форми уточнення відповідної Декларації, заповнені протягом 2018 року.

«Шокує те, що у нашого Президента за один рік офіційні статки збільшились у 82,7 рази шляхом надання власних коштів країні під 17-18% річних. Так, у 2017 році Президент Порошенко задекларував 16 млн 454 тис. грн доходу, а за 2018 рік – відповідно до форми змін до Декларації – 1 млрд 361 млн 372 тис. 893 грн. І це все – на тлі бідності людей, падіння рівня життя, горя в кожній родині, які фактично не мають на що поснідати», – різко зауважила політик і додала, що вона передала до НАЗК відповідні документи як доказ наявності конфлікту інтересів, і НАЗК зобов’язана скласти протокол про корупцію щодо високопосадової особи.

Юлія Тимошенко також вказала на порушення виборчого законодавства через застосування брудних технологій під час внесення неіснуючих виборців до Державного реєстру виборців України.

«У ЦВК зареєстровано 35 млн 582 тис. виборців, а у ГО «Український інститут майбутнього» порахували, що якщо від 42 млн українців відняти неповнолітніх, мешканців ОРДЛО, мігрантів до РФ і ЄС, то в нас залишається 25 млн виборців. Тобто, на 10 млн осіб реєстр збільшено!», – обурилась вона і додала, що також звернулась до МВС із вимогою порушити кримінальну справу за наведеними фактами.

Чергова брудна технологія, за словами Юлії Тимошенко – це внесення технічних кандидатів – так званих «двійників», які братимуть участь на президентських виборах України у березні 2019 року.

«Президент України і його штаб в останній визначений законом день зареєстрували кандидата у Президента Тимошенка Юрія Володимировича. Вони розраховують таким шахрайським і принизливим способом забрати відсотки у мене», – сказала Голова Партії ВО «Батьківщина».

Політик закликала чинного Президента України Петра Порошенка зупинити реалізацію брудних виборчих технологій і не проводити маніпуляції.

«Якщо ти президент України, ти чоловік, і ти людина, яка хоче декларувати честь і гідність – як можна так нечесно змагатись? І тому звертаюсь до Президента і його команди: хай вони просто згадають про чоловічу і президентську честь, вилучать Тимошенка Ю.В. із переліку кандидатів у Президенти України і припинять всі виборчі маніпуляції», – зазначила Голова фракції «Батьківщина».

На останок, Юлія Тимошенко наголосила, що команда «Батьківщини» має «всі можливості запобігти виборчим фальсифікаціям», щоб люди могли «впевнено і з вірою дивитись у майбутнє». А також політик та інші кандидати в Президенти – серед яких були присутні Анатолій Гриценко, Андрій Садовий, Віктор Бондар, Олександр Шевченко – у прямому ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» підписали Меморандум за чесні вибори та протидію фальсифікаціям на заклик громадських організацій.

memorandum_vybory_2019

«Це означає, що якщо ми об’єднаємо зусилля, то зможемо зібрати оригінали протоколів з печатками та підписами про підсумки виборів на кожній дільниці. Просто провести такий паралельний підрахунок голосів і спільно не допустити жодної фабрикації цих протоколів. І тоді фальсифікація не пройде в Україні», – наголосила Лідер ВО «Батьківщина».