_APX4672

Підтримаймо мораторій на продаж землі, бо українська земля – безцінна

17:40 07.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала народних депутатів проголосувати за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, та виробити державну стратегію щодо розвитку сімейного фермерства в Україні.

«Фракція «Батьківщина» виступає категорично проти продажу землі сільськогосподарського призначення і за продовження мораторію», – звернулась Юлія Тимошенко із парламентської трибуни під час обговорення низки законопроектів щодо продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

За її словами, відкриття ринку землі в нинішніх умовах є категорично неприпустимим явищем, оскільки сьогодні влада намагається позбавити селян права володіти власною землею і отримувати із неї прибуток.

«Якщо продажні, корумповані і бездарні, або продажні, корумповані або бездарні – то народ страждає. Саме тому продавати землю можна лише у тому випадку, якщо є селяни, які мають гроші її придбати, а не мафія, яка має гроші викупити все у селян», – наголосила вона.

Політик також закликала народних депутатів звернути увагу на досвід тих країн, які «вміють розпоряджатись своїми ресурсами».

«Продавати землю за прикладом Франції, коли 9 років фермери відпрацюють на землі, після чого їм дають землю в оренду. А вже потім дивляться, буде спадкоємець обробляти чи продавати землю, і якщо він збирається продавати її, то не отримає цю землю», – пояснила вона.

За словами політика, ринкова вартість української землі сьогодні складає 3,5 трлн євро, що є еквівалентом ВВП України за 40 років.

«Зупиніться! Земля українська – безцінна. І якщо ви зараз розбазарите те, що вам не належить, то судити вас буде народ», – звернулась вона до народних депутатів.

Водночас Юлія Тимошенко закликала українську владу виробити державну стратегію для розвитку сімейного фермерства в Україні, оскільки стратегія розвитку сімейного фермерства повинна стати основним аграрним укладом життя країни.

«Шлях зовсім інший: не крадіям, які обслуговують олігархів, а народу слід надати можливість утворити 2,6 млн фермерських господарств, а не 30 тисяч як сьогодні. А потім думати про продаж землі фермерам», – пояснила вона.

Як відомо, Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Законопроект №7350 було ухвалено на вечірньому пленарному засіданні Ради.

Відповідним законом було внесено зміни до пунктів 14 і 15 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, згідно з яким продовжено дію мораторію на купівлю-продаж і відчуження іншими способами земельних ділянок сільськогосподарського призначення терміном на 1 рік.