_APM2891

Підтримаємо нову ЦВК лише для можливості проведення легітимних виборів

11:25 05.07.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що команда фракції «Батьківщина» проголосує за обрання нового складу ЦВК з тим, щоб наступні президентські і парламентські вибори в Україні були проведені у законний спосіб і відбулись легітимно.

«Сьогодні склад ЦВК буде проголосований, і фракція «Батьківщина» проголосує за відповідне призначення ЦВК з тим, щоб можна було розпочати процедуру виборів, і щоб наступні вибори в Україні були проведено легітимно», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Доброго ранку, країно!».

Парламентарій наголосила, що сьогодні підтримка суспільством президента України Петра Порошенка «прямує до нуля», і тому він «шукає різні варіанти того, щоб залишатись на посаді», зокрема, через створення керованої і підконтрольної ЦВК і проведення фальсифікації виборів.

«Відповідно до законодавства, склад ЦВК затверджує ВРУ за поданням президента, і нині відповідна пропозиція від президента щодо ЦВК сформована так, що в Комісії буде сформована абсолютна його більшість», – обурилась парламентарій.

Попри це, Юлія Тимошенко впевнена, що навіть через створення керованої і підконтрольної ЦВК «жодні фальсифікації через ЦВК у Порошенка не пройдуть», тому що команда «Батьківщина» з іншими опозиційними силами і громадянським суспільством мають намір здійснювати ретельний контроль виборчого процесу, починаючи із найнижчого рівня – дільничних виборчих комісій.

«Ми маємо прекрасні, сильні і патріотичні команди, які будуть спостерігачами, членами комісій, і які отримають протоколи із мокрими печатками, на основі яких ми матимемо всі реальні дані щодо голосування. І ми зберемо ці 30 тисяч протоколів із мокрими печатками, і продемонструємо їх суспільству, а тому ніхто не зможе сфальсифікувати наступні вибори президента», – сказала вона.

Юлія Тимошенко закликала українське суспільство мобілізувати свої сили, аби спільними зусиллями протистояти фальсифікаціям і здійснити обрання тієї влади, яку власне і бажає суспільство.

«Тому не треба боятись, нам потрібно повністю перезавантажити цю владу: переобрати президента і кланову олігархічну Верховну Раду, які не ухвалюють жодного доброго рішення для людей. Тому ми не допустимо фальсифікацій на рівні дільниць, і ЦВК не зможе вплинути на фальсифікацію процесу», – підсумувала вона.