_APM0512

Підтримаємо освітню реформу за умови врахування пропозицій «Батьківщини»

14:07 04.09.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що депутати фракції підтримають освітню реформу за умови, якщо відбудеться системне обговорення і узгодження ключових аспектів реформи, а також розглянуті і враховані пропозиції фракції «Батьківщина» щодо основоположних засад запропонованих змін до системи освіти.

«Якщо будуть впорядковані і поставлені на місце незрозумілі для фракції «Батьківщина» аспекти, то ми проголосуємо за таку реформу. Ми будемо працювати із міністерством освіти і парламентськими фракціями, щоб врахувати зауваження фракції «Батьківщина». І якщо наші зауваження будуть враховані, то ми підтримаємо освітню реформу», – сказала Юлія Тимошенко під час брифінгу після закінчення Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами парламентарія, занепокоєння фракції «Батьківщина» викликає низка новел, які пропонують під час впровадження реформи системи освіти. По-перше, на думку Юлії Тимошенко, внаслідок реформи відбудеться суттєве зниження якості освіти через виключення із базової освіти низки предметів.

«Сьогодні у базовій школі нараховують 22 обов’язкових предмети. Відповідною до освітньої реформи пропонують виключити із базової освіти такі предмети як фізика, хімія, біологія, українська мова і література, і замінити ці базові науки, які виховують логічне мислення людей і стратегічний погляд – єдиним предметом «людина і природа», – обурилась вона.

Політик зауважила, що унаслідок проведеної реформи українську мову і літературу планують об’єднати із іншими предметами під назвою «словесність», а крім того планується об’єднати велику кількість базових шкільних предметів під назвою «людина і суспільство».

«Це означає, що наші діти не будуть глибоко і фундаментально вивчати ті предмети, які розвивають логіку. А тому нам потрібно повернутись до вивчення у базовій школі ключових предметів, що є невід’ємними для розвитку інтелекту нації», – сказала Лідер фракції «Батьківщина».

По-друге, за словами Юлії Тимошенко, у фракції «Батьківщина» викликає сумніви доцільність ранньої спеціалізації, яку планують запровадити на рівні базової школи.

«Спеціалізація звужує інтелект дитини, світогляд і розуміння світу. Спеціалізація може бути, але в рамках отримання середньої спеціальної чи вищої освіти, але вона не може стати основою у базовій середній школі», – пояснила вона.

По-третє, фракцію «Батьківщина» непокоїть ситуація, що виникне щодо професійно-технічних закладів, технікумів і коледжів. Адже відповідний законопроект щодо реформи системи освіти передбачає, що для фінансування таких закладів будуть залучені інвестиції на базі приватно-державного партнерства.

«Якщо не буде приватно-державного партнерства і для таких закладів не будуть знайдені так звані спонсори, то їх позбавлять ліцензії, будівель та землі. Це – корупція», – сказала парламентарій і додала: «Це означає, що у оточенні президента є люди, які поклали око на землі і приміщення таких закладів, і приготували масштабний грабунок за рахунок середньої технічної освіти».

Юлія Тимошенко також додала, що на впровадження реформи передбачено 147 млрд грн, в той час як нині уряд виділив 77 млрд грн. При цьому зберігається недопустимо низька заробітна плата для вчителів і всіх освітян. Крім того, влада планує покрити дефіцит бюджету за рахунок скорочення мережі шкіл, кількості вчителів та викладачів.

«За три роки закрились понад 1 тис. шкіл, а 65 тис. освітян опинились на вулиці. Якщо так буде далі, буде зруйновано освітню мережу в Україні», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що реформа системи освіти має і позитивні зміни, проте слід врахувати потенційно негативні наслідки і пропрацювати відповідні зміни, щоб не допустити цього.

«Адже ми як нація нині займаємо найвищі щаблі за інтелектуальним розвитком. Так, відповідно до рейтингу ООН, Україна перебуває на 6-му місці за рівнем інтелекту нації», – сказала парламентарій.