_APM2962

Підтримаємо створення Антикорупційного суду лише після поправок «Батьківщини»

13:03 01.03.2018

Голова фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що депутати фракції підтримали у першому читанні законопроект № 7440 про Вищий антикорупційний суд України, але до другого читання фракція готуватиме низку принципових поправок, без яких підтримка відповідного документу в цілому як закон буде неможливою.

«Сьогодні був проголосований у першому читанні законопроект президента України про Вищий антикорупційний суд. Але у підсумку у другому читанні фракція «Батьківщина» буде голосувати лише за той законопроект, у якому буде враховано правки фракції «Батьківщина» чи інших опозиційних фракцій, де буде убезпечено антикорупційний суд від прямого впливу президента», – сказала Юлія Тимошенко у кулуарах парламенту.

Політик нагадала, що вимоги міжнародної спільноти і українського суспільства полягають у тому, щоб Вищий антикорупційний суд був незалежним від президента України і будь-яких інших політичних інституцій.

«Президент України Петро Порошенко вніс законопроект про Вищий антикорупційний суд, в якому, на жаль, суд є тотально залежним від президента України. Тому що президент боїться, що першим клієнтом антикорупційного суду стане він особисто», – повідомила вона

Юлія Тимошенко також нагадала, що фракція «Батьківщина» внесла альтернативний законопроект № 7440-4 про Вищий антикорупційний суд, в якому «було чітко прописано суть незалежного від президенту, уряду і парламенту Вищого антикорупційного суду».

«Якби була проголосована редакція «Батьківщини» щодо створення Вищого антикорупційного суду, то було б гарантовано дотримано всіх міжнародних вимог, а також вимог Венеційської комісії, і ми могли б покладатись на те, що цей суд міг би боротись із корупцією», – підсумувала парламентарій.