_APM3499

Підтримаємо створення лише незалежного від влади Антикорупційного суду

13:29 14.05.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» підтримає законопроект про створення Вищого антикорупційного суду України, якщо в ньому будуть враховані ключові вимоги Венеційської комісії і правки фракції «Батьківщина», які унеможливлюють створення залежного і керованого Вищого антикорупційного суду.

«Якщо правки «Батьківщини» будуть проголосовані і Вищий антикорупційний суд буде дійсно незалежним від основних корупційних осіб держави, то такий антикорупційний суд Україні – потрібен», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів, відповідаючи на питання журналістів.

За словами парламентарія, створення Вищого антикорупційного суду – це питання, яке нині гостро стоїть на порядку денному, і світова спільнота вимагає створення такого суду, проте законодавча ініціатива чинного президента Петра Порошенка не забезпечує створення саме такого незалежного органу.

«Законопроект Порошенка є таким, що антикорупційний суд буде залежним від нього», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що фракція «Батьківщина» підтримала у першому читанні відповідний законопроект, але вона особисто «підписала до законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду всі правки, які запропонувала Венеційська комісія, і які унеможливлюють вплив президента на Вищий антикорупційний суд».

«Але якщо через ВРУ будуть протягувати законопроект, який буде формуватись через президента України – то такий антикорупційний суд нічого не змінить із тією глобальною корупцією в кабінеті президента і його оточенні, і ми його не підтримаємо», – підсумувала парламентарій.