_APM5208

Підтримаємо створення ТСК щодо вбивства Гандзюк – ситуацію не можна спускати на гальмах

12:24 05.11.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України на найближчому пленарному засіданні першим розглянути питання про створення ТСК щодо вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк.

«Звертаюсь до голови ВРУ Андрія Парубія, голів парламентських фракцій і народних депутатів із закликом завтра на пленарному засіданні першим розглянути питання про створення ТСК щодо вбивства Катерини Гандзюк. Фракція «Батьківщина» підтримує створення такої ТСК», – сказала Юлія Тимошенко на Погоджувальній раді керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

_APM5341

Політик повідомила, що попри те, що ВРУ відмовляється розглядати законопроект №1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії ВРУ», Конституція України має пряму норму, що передбачає створення ТСК, що слід використати для з’ясування всіх обставин нападу і смерті громадської активістки.

«Якщо питання про створення ТСК не буде стояти першим, то «Батьківщина» не буде голосувати за інші питання. Тому що якщо будуть наших дітей вбивати за боротьбу проти мафії, а ми не будемо реагувати, то ми будемо такими ж, які і ті, хто поливають їх кислотою і б’ють битами», – сказала парламентарій.

Юлія Тимошенко також зазначила присутнім, лише за останній 2018 рік зафіксовано 54 замахи на життя і здоров’я активістів, що вказує на «системну війну, яка ведеться проти громадських діячів».

«Це молоді люди, які не хочуть боротись із клановою системою, яка панує в Україні. Ситуація із Катериною Гандзюк – це не просто випадок, а війна проти українських активістів», – підсумувала парламентарій.