Підтримка освіти, науки і культури стане пріоритетом держави, а не лише декларацією

15:42 15.03.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що належний розвиток і підтримка систем виховання, освіти, науки і культури стануть основою для побудови нової якості життя українського суспільства, що і передбачає «Новий курс України».

«Новий курс України» ставить єдиний пріоритет – це виховання, освіта і наука. І нам потрібно зробити цей основний пріоритет не просто декларативним, а слід зібрати всі організаційні, фінансові і інтелектуальні можливості, щоб побудувати структуру розвитку освіти і науки, а також залучити всі фактори, які впливають на їх підняття і стрімке зрушення країни перед», – сказала Юлія Тимошенко під час засідання клубу «Елітарна світлиця» на тему «Вища школа, наука та культура в програмах кандидатів у Президенти України».

_APM9039

За словами політика, на жаль, нині Україна фактично випала із мейнстріму розвитку людства у технологічному і науковому контексті, і фактично залишилась «на узбіччі життя людства XXI століття». Вона нагадала, що ситуацію докорінним чином може змінити «Новий курс України», який був розроблений за участю провідних фахівців та експертів різних галузей життя країни, і фактично «включає в себе десятки наукових дисертацій».

«Новий курс України» базується на переході від застарілої сировинної і непридатної для сучасного світу економіки (Україна має на 70% сировинну структуру економіки) до економіки інноваційного розвитку в усіх її складових. Тому що в сучасному світі матеріальні цінності вже не є багатством нації, а таким багатством є інтелект нації», – наголосила кандидат у Президенти.

На переконання Юлії Тимошенко, новій владі вкрай важливо здійснити низку кроків для відродження систем освіти, науки і культури. Так, важливо здійснити всеохоплюючу модернізацію закладів освіти – від школи до університетів та академічних наукових закладів. Також важливо забезпечити освітян і науковців гідною заробітною платою і системою державної підтримки.

«Сьогодні освітяни фактично є волонтерами. Якщо ми бачимо освіту і науку як пріоритет, то ми повинні створити всі умови для життя, і головним чином – надати заробітні плати і весь соціальний пакет для освітян такі, щоб кращі із кращих пішли у систему освіти. В той час як сьогодні у нас освітяни отримують заробітні плати за залишковим принципом. Тому слід побудувати систему стимулів, що є невід’ємною частиною «Нового курсу України», – акцентувала вона і додала, що саме належні кроки держави в напрямку підтримки освітян і науковців дозволять зупинити депопуляцію, що сягнула вкрай загрозливого масштабу.

«У глобальному світі кордонів вже не існує. Сьогодні Україна не лише не змагається за таланти, а роздає їх по всьому світу так щедро, що ми можемо залишитись без головного ресурсу для становлення – інтелекту», – сказала вона.

Також Юлія Тимошенко сказала, що система освіти повинна стати повністю безкоштовною. На переконання політика, слід також змінити державний підхід до фінансування науки.

«Вкладені в науку гроші дають величезні прибутки. Це – не викинуті гроші! І тому слід перебудувати всю наукову структуру, поставити колосальну ставку на університетську науку. Наша Національна академія наук України повинна отримати нове життя, і ми повинні фінансувати науку. Або ми починаємо будувати власну країну, або ми залишимося відсталими на десятиліття вперед», – завершила кандидат у Президенти.