_APM6329

Підвищення ціни на газ вб’є бюджет родин, це злочин влади

15:15 07.09.2018

Судячи з останніх заяв прем’єр-міністра, українцям треба готуватися до чергового суттєвого підвищення ціни на газ. Сьогодні у Верховній Раді Гройсман сказав, що ні в чому не винуватий, а підвищення ціни на газ в Україні – це умова МВФ.

Президент при цьому красномовно мовчить.

Будь-яке підвищення ціни на газ остаточно вб’є і бюджет країни, і бюджети родин.

Мільйони українців просто не зможуть платити. Їм і зараз немає чим оплачувати комунальні рахунки, навіть до початку опалювального сезону. Де людям брати кошти?

Державний бюджет теж не витримає додаткове навантаження. На цей рік закладено 71 мільярд гривень на субсидії, а до кінця року навіть за чинних тарифів реально знадобиться ще на 7 млрд більше. При тому, що доходи бюджету не виконуються.

Країну просто руйнують. Я переконана, що створюють монопольний ринок, необґрунтовано підвищують ціну на газ з однією метою: заробити надприбутки.

В таких умовах слова влади, що «ми ні в чому не винуваті» – це злочин проти власного народу.

Які б вимоги не ставив Міжнародний валютний фонд, завдання влади – захистити людей. Тим більше, що такі можливості є. Ціна на газ нині абсолютно необґрунтована. Не може будь-який товар, який продається монопольно, мати 200% рентабельності. Я маю на увазі газ українського видобутку.

Я закликаю вище керівництво держави переконати Міжнародний валютний фонд в абсолютній недопустимості підвищення ціни на газ. І хочу нагадати свої ж слова, які повністю підтверджую і сьогодні: Негайно після приходу до влади ми знизимо тарифи на газ до рентабельної адекватної ціни, яка буде повністю прибутковою, забезпечуватиме розвиток галузі і складатиме 80-90$ за тисячу кубометрів (як, наприклад, в Казахстані). І люди, які отримують сьогодні субсидії, будуть продовжувати їх отримувати і не будуть платити за газ більше, ніж сьогодні.

Юлія Тимошенко