456_09

Після обрання нового Президента мир буде встановлено, а Донбас і Крим – повернуто

00:13 08.03.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що для завершення війни в Україні, досягнення стійкого миру та повернення окупованих Донбасу і Криму, новий Президент України повинен ініціювати переговорний процес на базі виконання міжнародних гарантій Будапештського меморандуму, чого жодного разу не зробив чинний Президент України Петро Порошенко.

«Після президентських виборів слід розпочати справжній переговорний процес на базі виконання міжнародних гарантій Будапештського меморандуму за участю нового Президента України і голів країн-гарантів. Я переконана, що після обрання нового Президента мир буде встановлено, а Донбас і Крим буде обов’язково повернуто Україні», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Право на владу» у ефірі телеканалу «1+1».

456

За словами політика, з початком агресії Російської Федерації проти України, замість «правильно організованого дипломатичного процесу», владою була допущена стратегічна помилка: Україна пішла на «Мінський формат», який «посадив за стіл переговорів терористів – керівників так званих ДНР і ЛНР, де з української сторони не було жодної офіційної особи».

«І протягом всієї війни чинний Президент України і МЗС жодного разу не поставили відповідне питання на порядок денний, через що Україна втратила час, території і життя людей. Так, до «Мінськ-1» налічувалось 873 осіб загиблими і 3 тис. осіб пораненими, а після – Україна втратила 12 тис. військових і цивільних, а пораненими – близько 27 тис. осіб», – підкреслила вона.

Юлія Тимошенко також обурилась тим фактом, що вже понад рік не відбувається жодних зустрічей у «Мінському форматі», і понад 2,5 роки – у межах Нормандського формату, що фактично означає «зупинку переговорного процесу в принципі».

«І коли говорять, що «Мінський формат» – безальтернативний, то це означає, що у чинного Президента просто немає шляху до досягнення миру і немає розуміння досягнення результату», – різко зазначила Голова Партії ВО «Батьківщина».

Відповідаючи на запитання, чи можуть мати місце амністія і примирення, політик зауважила, що процес примирення «не треба брати як невід’ємну частину завершення війни, яку проти України веде Росія», а слід розуміти, що всі українці – це «єдиний народ, який примусово розділили війною».

«Хочу чітко заявити: 2 млн людей Донбасу і Криму не побігли в країну окупанта і не поїхали в Європу, а приїхали додому, чим спростували твердження про те, що Донбас і Крим ніколи не були українськими. Натомість всі злочинці, які реально воювали проти України і вбивали українців, повинні відповідати за законами воєнного часу», – підсумувала Юлія Тимошенко.