prnt_03

Поновлення соцвиплат, право голосу та житло – такою має бути політика щодо ВПО

23:01 07.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що політика нової влади щодо вимушених переселенців, які залишили окуповані території у результаті військової агресії Російської Федерації проти України, повинна бути спрямована на поновлення соціальних виплат, поновлення конституційних прав щодо забезпечення права голосу, а також спрямована на забезпечення ВПО житлом.

«По-перше, слід поновити всі соціальні виплати переселенцям, і в першу чергу – виплату пенсій без обмежень. Тому що якщо Україна відмовляється від своїх людей, які з певних причин не змогли виїхати із окупованої території – це означає, що Україна визнає, що це – не українська земля, і що там не проживають українці», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Сьогодні. Підсумки» на ТРК «Україна».

Другим кроком, на переконання політика, необхідно відновити низку конституційних прав переселенців, які приїхали із окупованих територій, зокрема йдеться про забезпечення права голосу.

«Не можна лише за принципом, що люди приїхали з окупованого Донбасу, позбавити їх права голосу. Це – повна дискримінація і порушення Конституції», – впевнена вона.

Третє вкрай важливе завдання – це забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. Для цього необхідно створити спеціальну державну програму, яка передбачала б викуп недобудованих об’єктів нерухомості і завершення будівництва за рахунок державних коштів.

«Що я робила як прем’єр-міністр у кризу: ми закладали у бюджеті фінансові ресурси, за низькою ціною викуповували недобудовані на 70-80% будинки, і за рахунок бюджетних грошей по мінімуму доплачували, добудовували їх та віддавали людям квартири», – пояснила парламентарій.