_APX2265

Порядок денний Верховної Ради – суцільні корупція і лобізм

12:11 19.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що порядок денний роботи Верховної Ради України рясніє корупційними і лобістськими законопроектами, які не покликані на захист населення, а спрямовані на корупційне збагачення українських високопосадовців.

«Порядок денний Верховної Ради на поточний тиждень нашпигований корупційними і лобістськими законопроектами до такого ступеню, що складається враження, що ці речі влада робить перед політичною смертю», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами політика, у першу чергу мова іде про законопроект №6232 щодо внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

«Цим законопроектом вносять зміни до низки процесуальних кодексів під прикриттям правової реформи, де остаточно концентрується судова влада у руках президента і його оточення. Доступ до судової системи залишиться лише для багатих людей, а незаможні люди не зможуть сплатити необхідні судові збори, а тому не матимуть доступу до судової системи», – сказала парламентарій.

Крім того, за словами Юлії Тимошенко, законодавчі зміни передбачатимуть, що, приміром, за заборгованість за житлово-комунальні послуги, із банківських рахунків людей будуть вираховувати заборговані кошти.

«З рахунків людей будуть списувати кошти без попереднього погодження із ними», – обурилась вона і додала: «Людей просто позбавляють залишків прав».

Крім того, за словами Лідера фракції «Батьківщина», сьогодні президент Петро Порошенко також має намір посилити вплив на Конституційний Суд України.

«Законопроект про начебто реформування Конституційного Суду – це остаточний крок для того, щоб президент України прибрав суди до своїх рук і вже покінчив із мінімальною опозицією, яка є у Конституційному Суді і не дає ухвалювати антиконституційні і антидержавницькі рішення», – пояснила парламентарій журналістам під час брифінгу у Верховній Раді України.

За словами політика, крім того, на поточному тижні у порядку денному стоїть урядовий законопроект №5369 щодо внесення змін до Митного кодексу України щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення, відповідно до якого «митний контроль буде передано магазинами «Duty Free».

«Написали цей закон тіньові власники «Duty Free». Відтепер митний контроль, розмитнення товару і всі митні процедури буде здійснювати не державна митниця, а безпосередньо самі магазини «Duty Free»», – сказала вона і доповнила: «Якщо до цього додати низку законопроектів бізнес-партнера Порошенка – пані Южаніної – то вся електронна техніка буде проходити через кордон без податків».

Крім того, мова іде про «блок унікальних законопроектів», спрямованих на підтримку власників банків, і які знищують всі права клієнтів банків.

«Виникає ризик того, що навіть зміни у договорах між клієнтами і банком будуть вноситись автоматично без відома самих клієнтів», – застерегла Лідер фракції «Батьківщина».

Крім того, за словами Юлії Тимошенко, на поточному пленарному тижні Верховна Рада також розгляне питання приватизації державної спиртової галузі.

«Коли ви вже наїстеся? І коли ви будете дивитись на народ і Україну, а не на свої кишені», – звернулась Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради.