_APM6482

Порядок денний ВРУ нашпигований лобістськими законопроектами

14:23 10.04.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що порядок денний роботи Верховної Ради України переповнений лобістськими законопроектами, які не покликані покращити соціально-економічне становище українців, а натомість відстоюють корупційні інтереси мафії і олігархії.

«На цьому пленарному тижні порядок денний роботи Верховної Ради України знову нашпигований лобістськими законами. У першу чергу, мова іде про законопроект про так званий ринок електроенергії, де насправді ніякого ринку не буде створено», – сказала Юлія Тимошенко після засідання Погоджувальної ради керівників фракцій і голів комітетів Верховної Ради України.

За словами політика, у законопроекті №4493 про ринок електроенергії закладено такий механізм, відповідно до якого влада зможе «дешеву атомну і гідроелектроенергію вивести на прямі контракти і постачати її на свої корпорації, а людям продати найдорожчу теплову електроенергію».

«Це призведе до значного подорожчання електроенергії. Це корупція, лобізм і руйнація залишків стабільності в енергетичній галузі на догоду кланів і мафії, які працюють на ринку електроенергії», – обурено зауважила вона.

Політик додала, що минулого тижня фракція «Батьківщина» змогла відстояти інтереси суспільства і зупинити ухвалення відповідного документу у другому читанні, проте на поточний тиждень відповідне питання знову винесено до порядку денного Верховної Ради.

Крім того, Верховна Рада має намір на поточному пленарному тижні розглянути внесений як невідкладний президентський законопроект №6232, який передбачає фактичне списання заборгованості за житлово-комунальні послуги із рахунків українців.

«Майже 30 млрд грн сягнула заборгованість людей за житлово-комунальні послуги. Це означає, що люди не можуть впоратись із цими платежами. Але законопроект №6232 передбачає автоматичне списання із рахунків людей заборгованості за житлово-комунальні послуги, при цьому – без відома і попередження», – обурилась Лідер фракції «Батьківщина».

Обурення політика викликав і законопроект №4861 щодо приватизації підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

«Вони вже поділили між собою державну спиртову галузь – це той ресурс, який залишився у держави. Законопроект про так звану приватизацію спиртової галузі вже стоїть у порядку денному як першочерговий і невідкладний», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також зауважила, що Верховна Рада України розгляне на поточному пленарному тижні законопроект №5369 щодо спадщини, де під прикриттям скасування податку за спадщину влада звільняє постачальників «від податків всього електронного обладнання, яке заходить на територію України».

«Мова іде про десятки мільярдів гривень. І вони хочуть під прикриттям податку на спадщину реально скасувати всі податки на ввезення дорогої електронної продукції», – акцентувала парламентарій.

Лідер фракції «Батьківщина» додала, що її політична сила буде і надалі відстоювати інтереси суспільства України, і після кожного сесійного тижня буде робити «спеціальний інформаційний бюлетень щодо голосувань депутатів».

«Чим менше Верховна Рада ухвалить законів – тим легше ці «авгієві стайні» буде розбирати, коли влада припинить свою діяльність», – підсумувала Юлія Тимошенко.