_APM5359

Порядок денний ВРУ – це лобізм і корупція високопосадовців

14:59 19.03.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що порядок денний роботи Верховної Ради України наповнений корупційними і лобістськими законопроектами, які не покликані на відновлення економічного і соціального достатку українців, а мають на меті забезпечити корупційне збагачення українських високопосадовців.

«У порядку денному Верховної Ради України – цілий пакет лобістських законопроектів. Ці законопроекти будуть просовувати у Верховній Раді України проти інтересів громадян, де парламент – інструмент кланової системи і відбору у українців останніх ресурсів», – сказала Юлія Тимошенко під час брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

За словами політика, у першу чергу мова іде про урядовий законопроект 7180 щодо особливостей управління державними банками, яким «намагаються державні банки вивести з-під державного управління».

«Державні банки стануть легким корупційним здобутком нинішніх українських посадовців», – застерегла вона.

За словами парламентарія, неприпустимим також є ухвалення урядового законопроекту 6428 щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава.

«Цей законопроект у разі його ухвалення знімає будь-який контроль з боку держави за роботою державних підприємств, в тому числі – державних монополій, щоб легше було практично відмивати гроші із цих підприємств, розпродавати майно, ліквідовувати ключові державні стратегічні підприємства», – сказала Юлія Тимошенко.

«Це – останні бонуси, які нинішня влада хоче ще урвати з тіла України», – додала вона.

Парламентарій додала, що фракція «Батьківщина» пропонує не ухвалювати відповідні законопроекти, а навпаки – посилити управління державним майном, банками та підприємствами з боку держави в інтересах народу України.

«І такі законопроекти команда «Батьківщини» має, і вносить їх до Верховної Ради України», – повідомила голова фракції.

Юлія Тимошенко також зауважила, що неприпустимим є ухвалення урядового законопроекту 7123, адже він «знімає контроль держави щодо якості продуктів харчування, робіт і послуг, які надаються людям».

«Тобто, відкривають шлях для того, щоб низької якості продукти харчування, роботи і послуги надавались українцям, і щоб держава не мала жодного контролю і впливу на ці процеси», – застерегла вона.

Голова фракції «Батьківщина» також висловилась щодо неприпустимості ухвалення законопроекту 6027, адже він є «прикладом лобіювання інтересів приватних банків проти інтересів громадян».

«У цьому законопроекті надаються безмежні повноваження приватним банкам, і позбавляються останніх прав клієнти банків, в тому числі ті, які хочуть користуватись послугами банківської системи», – сказала вона.

«Ви знаєте, що президент України Петро Порошенко є власником одного із банків, і тому в Україні продовжують створювати умови для бізнесу «ROSHEN», – додала політик.

Юлія Тимошенко наголосила, що фракція «Батьківщина» натомість пропонує навпаки – ухвалити законопроекти, які «захищають права клієнтів банків, і які захищають їх майно, право їх власності на заставу, якщо люди здатні повернути кредити».

Політик також висловилась проти законопроекту 7083, який через систему банкрутства дає право приватним облгазам в тіні приватизовувати підприємства теплоенергетики.

«Іншими словами, борги людей перед постачальниками, які виникли внаслідок неспроможності населення платити за завищеними тарифами, будуть «конвертувати» у відбір комунальної власності у громадян, в тому числі, мова іде про підприємства теплової енергетики», – пояснила політик.

Парламентарій також наголосила, що фракція «Батьківщина» буде виступати проти розгляду і ухвалення таких питань із порядку денного роботи Верховної Ради України, як проект закону 6542 щодо поліпшення інвестиційного клімату, 3738 щодо спрощення процедури продажу земельних ділянок комунальної власності іноземним юридичним особам, також проекту закону 3549-1 про електронні комунікації

Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що команда «Батьківщини» виступила із ініціативою щодо ухвалення нового курсу розвитку України, який складається із нової грошово-кредитної політики, нового економічного курсу, який руйнує корупцію і лобізм, а також із нових пенсійної і податкової концепцій.

«Але для цього нам потрібні чесні вибори і повне перезавантаження української влади», – підсумувала парламентарій.