_APM5252

Посаду голови НБУ посів «Валерій Гонтарев» – маріонетка Порошенка

12:55 19.03.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що посаду голови Національного банку України посів Яків Смолій, який є послідовником злочинної і корупційної політики колишньої голови НБУ Валерії Гонтаревої, яка спільно із президентом України Петром Порошенком була причетною до падіння української банківської системи і економіки України.

«Верховна Рада України минулого тижня звільнила пані Валерію Гонтареву, але був призначений новий «Валерій Гонтарев» (Яків Смолій). Це маріонетка Порошенка, який буде продовжувати нищівну політику щодо банківського сектору, української економіки і національної валюти», – сказала на брифінгу Юлія Тимошенко після Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

Політик зауважила присутнім, що низка визнаних науковців України створили експертно-аналітичний центр, де провели ретельне дослідження щодо роботи Національного банку України за період роботи Валерії Гонтаревої на посаді голови НБУ.

«Визнані науковці зробили висновок про те, що НБУ свідомо на чолі із головою НБУ Валерією Гонтаревою та президентом Петром Порошенком практично ліквідовували економіку України і національний банківський сектор. Це не слова політиків, це слова науковців», – наголосила вона.

Парламентарій додала, що за останні 4 роки роботи НБУ відбулось знищення української економіки, національної валюти, середнього класу, підприємців України, а також знищення українців, які тримали гроші в українській банківській системі, чи брали кредити під заставу у українських банків.

«Відповідний висновок науковців – це вирок Валерії Гонтаревій, Порошенку, і всім, хто робив «чорну справу» проти України», – сказала голова фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко зауважила, що самого звільнення Валерії Гонтаревої із посади голови НБУ є недостатнім, адже необхідно провести розслідування і притягнути винних до відповідальності. Тому робота Валерії Гонтаревої на посаді голови НБУ повинна стати предметом ретельного дослідження правоохоронних органів.

«Впевнена, що після виборів і обрання нової влади в Україні, дослідження науковців ляжуть в основу кримінальних справ проти Гонтаревої і всіх, хто був причетним до падіння економіки і банківського сектору», – підсумувала парламентарій.