_APM2816

Послання президента – абстраговане від реальності і без стратегії для країни

20:43 07.09.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що президент України Петро Порошенко під час традиційного послання до Верховної Ради України не торкнувся жодного питання, яке непокоїть суспільство і є негайним для вирішення, а також не оголосив жодної стратегії виходу країни із нинішньої критично важкої соціально-економічної ситуації.

«Якщо коротко сказати, про що говорив президент: по-перше, що все прекрасно. По-друге, що все буде продовжуватись без жодних змін. І, по-третє, що жодних перевиборів не буде. А взагалі він не доторкнувся жодного питання, яке реально цікавить людей і країну», – сказала Юлія Тимошенко під час вечірнього ефіру з Юлією Литвиненко та Василем Головановим на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, під час свого виступу, президент Петро Порошенко також фактично сказав про те, що суспільству не варто очікувати на зміни до Конституції України у частині послаблення повноважень президента.

«Знаючи, що в його руках узурповано владу, Порошенко сказав про те, що жодних змін до Конституції, які поставлять під суспільний контроль державну владу в України, чекати не варто. А сьогодні де-факто існує президентська форма правління, де лише одна людина володіє парламентом, урядом, Адміністрацією президента і силовими структурами», – пояснила парламентарій.

Також Юлія Тимошенко додала, що промова президента України Петра Порошенка фактично продемонструвала відсутність його розуміння щодо необхідності проведення перевиборів в Україні через непрофесійну політику вкрай гостру соціально-економічну ситуацію.

«Незважаючи на те, що поточна ситуація в Україні – це катастрофа для кожної родини, людям потрібно буде терпіти ще два роки. І всі його заяви свідчать про те, що він невідомо яким шляхом хоче виграти наступні президентські вибори», – наголосила парламентарій.

За словами політика, нині Україна перебуває у вкрай скрутному соціально-економічному становищі, і тому суспільство насправді хотіло почути оцінку реального стану справ в країні.

«Ми не почули пояснень, чому щодня зростають ціни, чому трагічно впала економіка, чому пенсія становить 1 тис. грн, а мінімальна заробітна плата – на рівні 3200 грн. Ми не почули, чому працює злочинна схема «Роттердам+», що призводить до зростання тарифів. Цього ми не почули», – перерахувала парламентарій.

За словами Лідера фракції «Батьківщина», президент Петро Порошенко під час щорічного послання не оголосив жодної стратегії розвитку держави, а натомість була оголошена стратегія розвитку його власного бізнесу.

«Насправді у посланні ми почули про бізнес-стратегію президента, але не було оголошено реальної стратегії для держави. По-перше, він фактично оголосив, що відбудеться продаж сільськогосподарської землі, і, по-друге, президент оголосив про велику приватизацію», – обурено зауважила вона.

Водночас, Юлія Тимошенко нагадала, що президент під час свого виступу констатував такі знакові речі, як «недовіра людей до державних інституцій і політиків, яка переростає у глибинні зневіру, апатію і агресію».

«Ці слова президента відповідають дійсності. Результат його 144 реформ – це зневіра, апатія і агресія», – сказала парламентарій.

Юлія Тимошенко також сказала, що президент України не бажає брати на себе відповідальність за критичний стан справ в країні.

«Коли я слухала президента, то була здивована: він говорив як абстрагована людина, яка ні за що не відповідає і не бере на себе відповідальності», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також нагадала, що напередодні вона звернулась до президента, Верховної Ради України, прем’єр-міністра України, уряду, голови парламенту, усіх парламентських і позапарламентських демократичних партій із закликом «негайно відкласти сторону всі протистояння, аби сісти за стіл переговорів у парламенті і обговорити докорінну і негайну зміну стратегію руху України», проте належної реакції не надійшло.

«Люди залишились у біді, бо їх не чують, не хочуть чути і не хочуть змінювати негативну тенденцію у країні», – обурено сказала Лідер фракції «Батьківщина».