_APM5012

Право народу – відкликати неефективних посадовців

20:39 26.05.2015

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє про необхідність запровадження на законодавчому рівні ефективного механізму відкликання посадових осіб, які обираються шляхом виборів.

“Наша команда зареєструвала окремий законопроект, який передбачає право відклику для народу, для громади, кожного депутата місцевої ради. Головне – щоб кожен депутат відчував відповідальність, і точно знав що його можуть позбавити мандата, якщо люди цього захочуть. Я вважаю, що такі самі механізми мусять бути прийняті в загальному законі про вибори”, – заявила Юлія Тимошенко сьогодні в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Вона зазначила, що її фракцією внесено до Верховної Ради законопроект, яким пропонується проведення місцевих виборів за відкритими списками. “Якщо буде складова мажоритарна, де будуть голосувати не за партію, а за персону, ми будемо достатньо жорстко проти цього виступати. Зараз треба приймати такі закони про вибори, де не можна підкупити людину, де не можна дати засипати округ грошима і отримувати за це мандат”, – підкреслила лідер фракції “Батьківщина”.

Юлія Тимошенко вважає, що наявність законодавчого механізму усунення неефективних чиновників з виборних посад дозволить зняти суспільну напругу та розширить права громадянського суспільства. “Громадянське суспільство, журналісти, політики, профспілки – всі, хто можуть, мусять об’єднатися навколо того, щоб у народу з’явилося право в будь-який момент припиняти достроково роботу будь-якого депутата, посадовця, чиновника – не має значення. Це інструмент миролюбний, чесний, справедливий і треба його відстоювати”, – сказала лідер фракції “Батьківщина”.