Право самостійної торгівлі і доступні кредити – це зміцнить наш ОПК

19:03 09.10.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що підприємствам оборонно-промислового комплексу необхідно надати можливість торгувати самостійно, забезпечити належним кредитуванням та захистити від перевірок.

«Перший крок, який влада має зробити, – скасувати імперативну потребу торгувати нашим підприємствам оборонно-промислового комплексу через напівдержавного посередника «Укрспецекспорт», який збирає фінанси з підприємств, але не дає можливості нормально торгувати та виходити на світові ринки. У підприємств має бути право торгувати самостійно», – зазначила Юлія Тимошенко під час ХI Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт – ХХІ».

_APM7889

За словами Лідера Партії ВО «Батьківщина», націнки монополіста на рівні до 35% є непосильними для виробників, адже вони змушені витрачатись на посередницькі послуги, при цьому недоплачувати працівникам, не вкладати достатньо коштів у науковий розвиток і у розширення виробництва.

На її переконання, по-друге, у підприємств відсутні потрібні обігові кошти для розвитку учасників ринку.

«Навіть успішні підприємства, які торгують на міжнародних ринках, не можуть взяти кредити та розвиватися», – впевнена парламентарій.

По-третє, на її думку, численні перевірки з вимогою хабарів заважають роботі підприємств галузі.

«Треба, щоб держава не заважала, а створила умови для розвитку, правильне кредитування і достатнє оборонне замовлення», – зазначила політик.

Лідер ВО «Батьківщина» також нагадала, що питання оборони та безпеки, стратегія миру та сильна армія обговорюватимуться на Безпековому форумі в рамках Нового курсу, який відбудеться в Києві наприкінці жовтня.