_APM5958

Судова реформа – узурпація судової гілки влади, закликаємо депутатів не голосувати

10:39 19.09.2017

Лідер фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що ухвалення так званої «судової реформи» є неприпустимим, і закликала депутатів Верховної Ради України не підтримувати відповідний законопроект, оскільки внесені зміни до низки основних процесуальних актів і інших документів фактично блокують доступ людей до справедливого суду. Крім того, українські правозахисники наголошують на недопустимості ухвалення судової реформи у запропонованому вигляді.

«Маємо у розпорядження документ – це виступ громадськості, правознавців і правозахисників, які закликали усіх гідних і чесних депутатів Верховної Ради України не голосувати за законопроект №6232 щодо так званої «судової реформи», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу із трибуни Верховної Ради України, аналізуючи Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

За її словами, правники звернули увагу на те, що «судова реформа» фактично здійснюється для «унеможливлення доступу до правосуддя незабезпечених людей в Україні, яких сьогодні відповідно до даних ООН понад 60%».

«Тому що вартість судових зборів і послуг відповідною «реформою» піднімається удвічі, внаслідок чого суд стане недоступним для більшості людей», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко також акцентувала на тому, що нинішньою «судовою реформою» перекреслюють всі попередні досягнення у відповідному напрямку, і «судові процеси стануть негласними і закритими».

«Тобто, суддя може самостійно визначати, коли він може не транслювати засідання суду. Це означає, що за зачиненими дверима він матиме змогу робити що завгодно», – пояснила парламентарій.

Лідер фракції ВО «Батьківщина» також додала, що відповідною «реформою» позбавляють прав всі сторони судового процесу, а крім того, існує «безліч зауважень, які роблять недопустимим голосування за відповідний законопроект».

Також Юлія Тимошенко звернула увагу депутатів на оприлюднені висновки юридичного управління Верховної Ради України, де фактично мова іде проте, що «якщо буде прийнята «судова реформа», правосуддя в Україні буде припинено».

Політик звернула увагу на те, що розглядати у пакеті низку змін до основних процесуальних кодексів України і інших законодавчих актів є неприпустимим.

«Іменем президента України будуть розглядатись одночасно в одному пакеті всі кодекси, які фундаментально звужують права кожної людини. Тому сьогодні у Верховній Раді України буде розгортатись чергове шоу під назвою «судова реформа», хоча насправді жодної судової реформи не існує і не проводиться», – акцентувала вона і додала: «Голосування за закони «16 січня» Партією регіонів – це дитячі іграшки порівняно із тим, що президент України і його оточення зроблять із правосуддям».

Саме тому парламентарій закликала депутатів не голосувати за злочинну «судову реформу», яка суттєво звужує права людини.

«Закликаю депутатів не підтримувати узурпацію судової гілки влади і дати можливість людям у судах отримувати правосуддя, а не замовні вироки і рішення», – підсумувала вона.