Правильна стратегія миру і сильна українська армія – це шлях до повернення миру

13:02 11.07.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко сказала, що правильно вибудувана стратегія миру на базі виконання гарантій Будапештського меморандуму, а також потужна, професійна і оснащена українська армія стануть гарантією для повернення миру в Україну, а також для повернення Донбасу і Криму.

«Нам потрібен мир, і його потрібно досягати, по-перше, як дипломатичним шляхом на базі виконання гарантій Будапештського меморандуму, про який за останні 4 роки на найвищому дипломатичному світовому рівні не було згадано, а, по-друге, Україні потрібна потужна озброєна армія, яка здатна захистити український народ і наші кордони», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із військовими 57-ї окремої мотопіхотної  бригади.

«Сьогодні ми хотіли б поговорити з вами про те, які на сьогодні є виклики перед країною, щоб сформувати сильну, потужну армію із воїнами, які забезпечені всім необхідним», – додала політик.

Парламентарій наголосила, що нинішня зустріч із ветеранами АТО відбувається в день саміту НАТО, що є знаковою подією. Юлія Тимошенко акцентувала, що сьогодні вкрай важливо, аби Україна «крок за кроком зайняла гідне місце поруч із тими державами, які мають найпотужнішу систему колективної безпеки, якою є НАТО».

«Я глибоко переконана, що якби в той час, коли ми здавали ядерну зброю, нас прийняти би у НАТО – то ми б мали принципово іншу армію, і у нас не було б війни, і ми були б сильними, як всі інші члени колективної безпеки НАТО», – наголосила парламентарій.

Юлія Тимошенко також сказала присутнім, що створення потужної української армії, що зупинить військову збройну агресію Російської Федерації, є вкрай важливим питанням, і тому «Батьківщина» пропонує не лише стратегію миру, але і механізми і певні рішення щодо створення професійної армії на базі пропозицій українських військових.

«Команда «Батьківщини», готуючись до участі щодо стратегії миру, розпочала підготовку щодо проекту нового контракту для військовослужбовців. Ми закликаємо всіх, хто є на фронті, долучитись до цієї роботи – ми хочемо зробити найкращий контракт із точки зору гарантій і підходів до забезпечення кожного воїна всім необхідним», – сказала Юлія Тимошенко.

«В основу ми поклали кращі взірці інших країн, і наша спільна робота може дати ту допомогу, яка стане основою для нового етапу посилення армії, а це означає, до нового етапу посилення всіх гарантій системи оснащення і навчання кожного воїна», – додала політик.

Юлія Тимошенко додала, що «Батьківщина» починає широку дискусію і обговорення для того, щоб «Україна не втратила жодного дня і жодної можливості для встановлення миру, повернення Донбасу і Криму в склад України».

Нагадаємо, 30 квітня 2014 року Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко оголосила про створення в Україні «Національного руху опору» у зв’язку з військовою агресією Росії проти України.

У травні 2014 року у Кіровоградській області було створено 34-й батальйон територіальної оборони «Батьківщина».  Українські військові у свою чергу підтримали Юлію Тимошенко у тому, що вона зосередила свої зусилля на організації українського спротиву агресору.