_APM4600

Президент через керований КСУ намагається скасувати мораторій на продаж землі

12:06 22.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що президент України Петро Порошенко через Верховну Раду України протискає законопроект щодо реформування Конституційного Суду України, що дозволить зробити його залежним і керованим, та у найближчому майбутньому таким чином отримати можливість для скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

«Щойно у першому читанні був проголосований недопустимий законопроект про так зване реформування Конституційного Суду України, що дозволить президенту України взяти його за горло і зробити Конституційний Суд приватною іграшкою. Вже протягом декількох тижнів буде скасовано мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення, і президент зможе викупити сотні тисяч гектарів землі, яким він володіє у тіні», – сказала Юлія Тимошенко під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, коментуючи ухвалення у першому читанні Проекту Закону №6427-д про Конституційний Суд України.

Парламентарій нагадала, що сьогодні Конституційний Суд України заблокував розгляд скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі, і тепер президент робить все заради того, щоб вплинути на КСУ.

Юлія Тимошенко також наголосила, що відповідний законопроект було проголосовано спільно депутатами «Народного фронту», «Блоку Петра Порошенка», «Опозиційного блоку» і депутатами із уламків Партії регіонів.

«Це реальна коаліція, яку має президент Порошенко у парламенті – це його коаліція із Опозиційним блоком і уламками Партії регіонів», – обурено зауважила вона.

Юлія Тимошенко також нагадала, що напередодні Верховна Рада України проголосувала за законопроект, який вносив зміни до низки кодексів, що у підсумку призведе до звуження прав громадян через обмеження доступу до суду.

«Вони проголосували за закон, який в усіх кодексах позбавляє людей права користатися судовою системою, тому що там запроваджені такі плати за входження до суду, що звичайна людина піти і отримати правосудне рішення просто не зможе», – обурено зауважила політик.

За її словами, у змінах до кодексів передбачено, що відкривається можливість для стягування із громадян плати за заборгованість за житлово-комунальні послуги, адже віднині законодавство відкриє можливість доступу до рахунків людей.

«Після того, як законопроект стане остаточно законом, люди будуть позбавлені банківської таємниці: їх рахунки будуть перевіряти силові структури. І можна буде автоматично без відома людей списати будь-яку заборгованість за житлово-комунальні і інші державні послуги», – наголосила політик і додала: «А крім того, передбачається конфіскація майна без будь-якого суду і слідства, якщо людина не заплатила за житлово-комунальні послуги».

Парламентарій зауважила, що відповідний закон розпочинає «узурпацію влади президентом України, включаючи свободу людини щодо її ключових прав».

«Відбувається привласнення і приватизація судової системи президентом України, який ламає під себе всі закони і суди, і надає собі повноваження узурпатора влади», – сказала Юлія Тимошенко.

Лідер фракції вкотре наголосила, що саме тому нинішню владу слід зупинити шляхом перевиборів, адже вона не дбає про національні інтереси країни і її громадян.

«Чим швидше ми зупинимо владу і конституційним шляхом приберемо від влади Порошенка і його оточення, тим швидше відкриється можливість наводити лад в країні і проводити реальні, а не вдавані реформи», – підсумувала Юлія Тимошенко.