Пропонуємо 8 законопроектів на перші 100 законодавчих годин

13:23 19.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що після завершення дострокових парламентських виборів і формування нової парламентської коаліції, команда «Батьківщина» буде пропонувати динамічний план із 8-ми законодавчих ініціатив на перші 100 законодавчих годин нової влади, на які українське суспільство очікує у першу чергу.

«У новому парламенті, де буде досить сильно представлена «Батьківщина», ми захотіли б запропонувати українському суспільству, новому Президенту і учасникам парламентської коаліції динамічний план із 8-ми законодавчих ініціатив на перші 100 законодавчих годин», – сказала Юлія Тимошенко під час презентації пакету перших законопроектів нової коаліції «8 законів за 100 годин».

treba diyaty

Юлія Тимошенко сказала, що перший законопроект стосується встановлення справедливої ціни на газ для населення. Вона пояснила, що відповідний законопроект спрямовує український газ виключно на потреби населення і бюджетної галузі, а також встановлює граничну прибутковість на рівні 30%.

«Як наслідок, тарифи на тепло і гарячу воду будуть зменшені удвічі. І на ухвалення цього закону потрібна лише одна законодавча година», – пояснила вона.

Другий за пріоритетністю законопроект стосується впровадження обов’язкового медичного страхування, тому що «обов’язкове медичне страхування – це основа надання медичних послуг у більшості країн світу».

«Для працюючих людей медичну страховку будуть оплачувати роботодавці із зниженням податкового навантаження, для непрацюючих – пенсіонерів, непрацездатних і дітей – держава. Для ухвалення закону потрібно 2-3 законодавчі години, якщо буде досягнуто концепції і порозуміння», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що третій пріоритетний законопроект стосується підвищення гарантованої пенсії до рівня не нижче прожиткового мінімуму.

«Пенсії для людей не можуть бути нижчими прожиткового мінімуму, затвердженого законом – а це 3094 грн. В той час як сьогодні уряд Гройсмана для 71% пенсіонерів виплачує пенсії, що нижчі прожиткового рівня», – сказала вона.

_APM8045

Четвертий пріоритетний законопроект – це започаткування державної програми для здійснення виплат на новонароджених дітей. П’ятий – продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, тому що «передусім слід творити середній агарний клас і всі умови для діяльності малих і середніх сільськогосподарських виробників». Шостий законопроект стосується ухвалення законопроектів щодо деофшоризації, які «знизять рівень тіньової економіки і за наступні три роки принесуть додаткові кошти до бюджету на рівні 320 млрд грн».

Сьомий пріоритетний законопроект – це ухвалення нового Податкового кодексу.

«Цей законопроект передбачатиме скасування низки квазі-податків, впровадження податку на реалізацію замість ПДВ, податку на виведений капітал замість податку на прибуток, впровадження для аграріїв єдиного податку на гектар землі, заміну єдиного соціального внеску персоніфікованою пенсійною системою», – сказала вона.

Восьмий пріоритетний законопроект – це закон про відсутність терміну давнини злочинів за наживу для війни. На переконання політика, такий пакет законодавчих ініціатив «дасть перший поштовх для перетворень в країні» і «відчуття людям того, що країна змінюється». Вона закликала всі політичні сили долучитись до процесу, щоб зробити початок роботи нової влади ефективним для країни.

«Думаю, що всі фракції, які сформують коаліцію, зможуть дати свої пропозиції і створити амбітних план законодавчих кроків за перші 100 законодавчих годин – це те, що ми сьогодні пропонуємо і будемо наполягати в новому парламенті», – завершила Юлія Тимошенко.