ICTV_fine_01

Пропонуємо Президенту план подолання економічних викликів

22:17 10.06.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що команда «Батьківщини» має покроковий план першочергових дій для виходу країни із економічної стагнації, який вона готова запропонувати команді нового Президента України.

«Найближчими днями я буду мати зустріч із Президентом України, під час якої хочу порадити йому, що слід невідкладно робити», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

За словами політика, один із перших головних викликів, які постали перед Україною – це зупинка інфляційних процесів і стагнації національної економіки.

«Перший виклик полягає у тому, що бюджет перестав отримувати планові доходи від податків і поповнюється емісійними грошима НБУ. Це приховується, а це означає те, що економіка стагнує і падає», – застерегла вона.

Другий виклик, який нині постав перед новою владою, полягає у тому, що у вересні 2019 року наступає час здійснення пікових виплат із повернення зовнішнього боргу, що складає понад 2 млрд дол., в той час як в Україні не працює програма співпраці із МВФ та іншими світовими кредиторами, а країну «кинуто напризволяще, тому що всі пішли на вибори». Третій виклик: це ухвалення Державного бюджету на 2020 рік, який недопустимо формувати за «старими правилами, традиціями і показниками урядів колишньої влади».

«Якщо ми хочемо дій і результатів, то повинна бути створена спільна робоча група на базі Адміністрації Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, щоб переламати 5-ти річну тенденцію формування Державного бюджету, щоб зробити бюджет розвитку і відродження України», – повідомила народний депутат.

Парламентарій нагадала, що команда фахівців під керівництвом «Батьківщини» підготувала покроковий план дій – Новий курс України – що стосується всіх без винятку галузей життя країни, втілення якого дозволить зробити докорінні і якісні зміни для підвищення рівня життя кожного українця.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи буде «Батьківщина» працювати в опозиції до чинної влади, якщо не увійде в коаліцію в новому парламенті, Юлія Тимошенко зазначила, що «все, що «Батьківщина» зможе зробити в будь-якому статусі, вона буде це робити».

«Ми не будемо працювати в опозиції. Можливо, ми не будемо в коаліції, але маючи в руках реальний вихід із нинішнього стану – ми не можемо дозволити ще 5 років бездарно втратити… Ми все рівно будемо допомагати всіма силами, тому що країну ми повинні рятувати для себе, наших дітей і онуків», – підсумувала Юлія Тимошенко.