IMG_4494

Питання анексії Криму має залишитися на порядку денному переговорів

20:50 29.09.2014

Сьогодні в рамках робочого візиту до Страсбургу голова партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко виступила на засіданні групи Європейської народної партії в Парламентській Асамблеї Ради Європи, яка нараховує більше 200 депутатів.

Юлія Тимошенко розповіла депутатам ПАРЄ про те, як Україна потерпає від агресії Росії  та закликала через країни – члени Ради Європи намагатися перевести переговори з  врегулювання ситуації в Україні до Женевського формату, за участі США, ЄС, України та Росії, а також не знімати з порядку денного питання анексії Криму.

Окремо лідер партії “Батьківщина” зупинилася на питанні незаконного викрадення та утримання у російській тюрмі української льотчиці Надії Савченко.

“Останні два рази виборчі списки нашої партії очолюють політичні в‘язні. Минулого разу це була я, зараз – це Надія Савченко. Дуже важливо, щоб за гратами вона не відчувала себе самотньою, а знала, що ми разом з нею і боремося за її звільнення”, – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер партії “Батьківщина” заявила, що її політична сила робитиме усе можливе, щоб після парламентських виборів Надія Савченко увійшла до складу майбутньої української делегації в ПАРЄ.

“Сподіваюся, статус тоді вже не тільки депутата української Верховної Ради, але й члена української делегації в ПАРЄ допоможе Савченко вийти на волю”, – сказала Юлія Тимошенко.

Присутні на зустрічі члени ЄНП підтримали таку пропозицію.

Керівник групи Педро Аграмунт Фон Де Мора заявив, що “вільна Тимошенко є символом вільної України”. “Ми докладаємо усіх можливих зусиль для захисту незалежної європейської демократичної України і закликаємо інші групи ПАРЄ приєднатися до нас”, – сказав він.

Під часу візиту до Страсбургу Юлія Тимошенко також неформально поспілкувалася з співдоповідачами моніторингового комітету ПАРЄ Маріеттою де Пурбе-Лундін та Майліс Репс.