_APM0215

RAB-тарифи – це чергове підвищення вартості електроенергії

12:20 26.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» наполягає на тому, щоб Національна комісія з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг скасувала постанову №972 про запровадження RAB-тарифів для обленерго, адже у інакшому випадку відбудеться підвищення тарифів на електроенергію.

«RAB-тарифи – це чергове підвищення тарифів на електроенергію. «Батьківщина» вимагає скасування постанови НКРЕКП №972 про запровадження RAB-тарифів», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За її словами, із запровадженням RAB-тарифів впроваджується додаткова націнка на тариф на електроенергію розміром 12,5%, що є неприпустимим.

«Вони говорять, що націнка для модернізації енергомереж, але при цьому не говорять, що в усі часи у тарифі на електроенергію існувала інвестиційна складова, яка передбачала забезпечення модернізації і реконструкції енергомереж», – пояснила вона під час брифінгу.

«Йдеться про 30 млрд грн щорічно, які покладуть президент Петро Порошенко і керівник НКРЕКП Дмитро Вовк у свої корумповані кишені», – наголосила вона.

Як відомо, 10 січня було опубліковано постанову НКРЕКП про запровадження RAB-тарифів для обленерго, що начебто повинно стимулювати останніх до скорочення витрат та модернізації мереж, але насправді запровадження RAB-тарифів має на меті запровадження корупційних схем для збагачення українських високопосадовців. Нові тарифи на електроенергію відповідно до постанови можуть бути впроваджені вже з квітня.