1

Реальна вартість газу – 3,55 грн, і знизити тарифи – реально

20:33 12.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що вартість природного газу для населення із врахуванням собівартості видобутку і прибутку галузі має становити 3,55 грн за 1 м куб (а не 7,7 грн за 1 м куб. як нині). І новий Президент України має всі необхідні повноваження для того, щоб вплинути на зниження вартості газу, зокрема скористатись рішенням суду за позовом Ю.Тимошенко щодо незаконності постанов уряду Гройсмана про підвищення ціни на газ для населення.

«Якщо проаналізувати бухгалтерію «УкрТрансГаз», то вартість природного газу, включаючи оплату праці, матеріальні та інші витрати, амортизацію, транспортування, ренту, а також прибутковість на рівні 30% – має становити для населення 3,55 грн за 1 м куб, в той час як зараз становить 7,7 грн за 1 м куб. Люди не здатні платити несправедливо встановлені і завищені ціни на газ, і вже на сьогодні заборгували за комунальні послуги 65 млрд грн», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Голос народу» на каналі «112. Україна».

golos_112

За словами політика, вплинути на ситуацію вже сьогодні може новообраний Президент України трьома способами. По-перше, направити контрольно-ревізійне управління при Адміністрації Президента для здійснення контролю і аудиту у НАК «Нафтогаз України». По-друге, відповідно до рішення суду за позовом Ю.Тимошенко про незаконність постанов уряду Гройсмана про підвищення ціни на газ і взагалі незаконність постановою встановлювати ціни на газ, Президент має право накласти вето на відповідні постанови.

«Тарифи повинен встановлювати спеціально створений орган – НКРЕКП, що є в його повноваженнях», – сказала вона і додала, що також Президент має право відповідно до своїх конституційних повноважень призначити новий двох членів до НКРЕКП.

«Я дуже чекаю таких рішень від нового Президента. Тому що у нас із жовтня розпочнеться опалювальний період, і тому повинна бути нормальна і адекватна ціна на газ і тепло», – сказала Юлія Тимошенко.

Політик додала, що зниження тарифів призведе до того, що бюджети українських родин не будуть штучно вимиватись, в наслідок чого буде збільшено їх купівельну спроможність і зросте підтримка української економіки.

Окрему увагу парламентарій звернула на те, що співпраця нової влади із МВФ може бути ефективною і не зачіпати інтереси українців, а для цього необхідно обрати правильну тактику співпраці.

«З МВФ можна співпрацювати, при цьому не знищувати бюджети українських родин і не доводити Україну до стану, що ми за останніх 5 років увійшли у десятку найбідніших країн світу», – запевнила Юлія Тимошенко.