_APM7535

Референдум щодо землі – право президента відповідно до Конституції

12:54 11.04.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що відповідно до Конституції президент України має право відповідним указом оголосити про проведення Всеукраїнського референдуму, і Петро Порошенко має скористатись цим правом задля того, щоб запитати у українського суспільства думку щодо продажу сільськогосподарської землі.

«Я звертаюсь до президента України Петра Порошенка – я вас прошу, пане президент, якщо ви Гарант Конституції і служите людям – оголосіть указ про проведення Всеукраїнського референдуму щодо визначення думки української нації щодо продажу сільськогосподарської землі», – сказала Юлія Тимошенко журналістам в кулуарах Верховної Ради України.

Політик нагадала, що відповідно до статті 72 Конституції України Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених цією Конституцією.

«Президенту України навіть не потрібно 3 млн підписів, якщо він сам розуміє, що потрібно запитати у людей їх думку про продаж сільськогосподарської землі, а йому просто необхідно відповідно до Конституції України видати указ про проведення Референдуму», – пояснила Лідер фракції «Батьківщина».

Парламентарій нагадала, що сьогодні влада намагається скасувати мораторій на продаж сільськогосподарської землі, і зробити землю власністю кланів і олігархів. При цьому сільськогосподарська земля буде належати лише обмеженому колу осіб.

«Президент вже забрав сотні тисяч гектарів сільськогосподарської землі, в той час коли у цивілізованих країнах більше 300 га на одну фермерську родину брати заборонено. А ви маєте сотні тисяч гектарів, і хочете узаконити землю для себе і аграрної мафії України», – обурено зауважила Голова Партії ВО «Батьківщина», звертаючись до президента.

Юлія Тимошенко нагадала, що ВО «Батьківщина» розпочала загальнонаціональний рух за проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.