_APM6774

Реінтеграція Донбасу – лише за умов миру і встановлення української влади

23:57 21.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що реінтеграція Донбасу можлива лише за умови відновлення миру в Україні, встановлення української влади на окупованих територіях Сходу України і Криму, а також за умови повернення на місця постійного проживання тих українців, які свого часу вимушені були залишити окуповані території. Відповідні функції, зокрема, повинна взяти на себе міжнародна миротворча Місія ООН у разі її залучення на лінію державного кордону між Україною і Російською Федерацією.

«Реінтеграція Донбасу в Україні можлива лише за умов відновлення миру, відновлення української влади та повернення тих українців, які вимушені були стати біженцями. При цьому важливо розмежувати такі речі як реінтеграція палаючого у вогні Донбасу, де окупанта було запущено у серце України і чого не можна дозволити, та реінтеграцію мирного Донбасу», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна».

Політик наголосила, що попри чималу кількість розмов, нинішня українська влада досі не представила законопроекту щодо реінтеграції Донбасу, натомість «вся реінтеграція Донбасу, яку пропонує нинішня влада, звелась до встановлення антен ретрансляції та побудови «Стіни» на Сході України».

«У проект «Стіна» Арсеній Яценюк «закопав» стільки грошей, що тепер ні Рахункова палата України, ні інші контролюючі органи не можуть ці кошти «відкопати». Відповідно до офіційних заяв, на проект «Стіна» було «витрачено» сотні мільярдів вкрадених гривень. Так не можна більше продовжувати!», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко вкотре акцентувала, що у контексті реінтеграції Донбасу і залучення міжнародної миротворчої Місії ООН на лінію державного кордону між Україною і Російською Федерацією, слід говорити про певний алгоритм виконання чітких послідовних кроків, адже така Місія «не повинна мати невизначних функцій».

«Мова іде про: по-перше, повну демілітаризацію окупованих територій; по-друге, виведення всіх іноземних військ і бандформувань із окупованої території за межі України; по-третє, повернення українців на свою землю, взяття під чіткий і надійний контроль кордону і відновлення української влади на окупованих територіях. Тоді реінтеграція Донбасу – можлива», – наголосила Лідер фракції «Батьківщина».

Політик також акцентувала на важливості повернення до виконання низкою країн-підписантів Будапештського меморандуму щодо гарантій захисту кордонів і територіальної цілісності України, і додала, що оскільки Україна внаслідок відмови від озброєння «не здатна була захищатися і пішла на ті пропозиції, які пропонував світ щодо роззброєння України і демілітаризації», має цілковите право вимагати міжнародної глобальної фінансової допомоги на відновлення Донбасу після руйнівної війни.

«Вважаю, що у тих країн, які давали гарантії, є вагомі зобов’язання не лише відновити мир на Донбасі, цілісність України, повернути Крим до складу України, але і заплатити гроші за зруйновані території і відновлення нормального життя в Україні», – підсумувала Юлія Тимошенко.