_APM8181

Робота ГПУ – незадовільна: не розслідувані корупція у владі і «справи Майдану»

23:12 12.05.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що за підсумками річної роботи Генеральної прокуратури України її діяльність є вкрай неефективною, оскільки не проводиться робота із розслідування корупційних оборудок президента України Петра Порошенка і його оточення, не винесено жодного вироку у справі вбивств на Майдані під час Революції Гідності, а робота силових структур є загалом політизованою.

«Для «Батьківщини» є три критерії ефективності роботи ГПУ. По-перше, це боротьба із корупцією президента, його оточення і високопосадовців, які задіяні в усіх корупційних схемах. Сьогодні корупція президента і його оточення відома всім у світі, і поки ГПУ не притягне до відповідальності тих, хто є основою і дахом корупції – це не буде сприйнято суспільством», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Вечірній прайм» на телеканалі «112 Україна».

За словами парламентарія, гучні справи із затриманням окремих політиків і посадовців є насправді «PR-акціями, які відволікають увагу суспільства і нічим не закінчуються у судах».

«Голосні шоу відволікають увагу суспільства від колосально трагічної ситуації в економіці, і ці шоу – це не наведення порядку і не захист країни від корупції», – наголосила вона.

За словами Лідера фракції «Батьківщина», другий критерій для оцінки ефективності діяльності правоохоронних органів – це «засудження тих, хто стріляв у активістів Майдану, і засудження тих людей режиму, які корумпували країну і довели її до війни».

«Жодного вироку немає. Ми знаємо, що порушуються кримінальні справи, а потім масштабно продаються», – зауважила політик.

За словами Юлії Тимошенко, також сьогодні відбувається політизація роботи таких силових структур як ГПУ, МВС, НАБУ і НАЗК, які «використовуються для політичних репресій».

Оцінюючи ефективність роботи силових структур в Україні, Юлія Тимошенко навела той факт, що відповідно до міжнародних рейтингів, Україна піднялась на перше місце у рейтингу за рівнем корупції.

«Це означає, що весь світ знає про корупцію в Україні. І якщо ви подивитесь світову пресу, то побачите, що джерелом корупції в Україні є Порошенко і його оточення», – сказала політик.

Юлія Тимошенко також критично висловилась щодо розслідування правоохоронними органами так званої «справи Януковича», адже українська влада сьогодні фактично «будує шлях до виправдання Януковича».

«ГПУ робить заяву про винуватість Януковича і його оточення, що у свою чергу є підставою, щоб визнати у Європейському Суді із прав людини цю справу політично мотивованою», – сказала парламентарій і додала, що сьогодні категорично не можна давати жодних оцінок до моменту винесення вироку.

На думку політика, сьогодні українська влада фактично таким чином позбавляє Януковича права на захист, що стане підставою для «реабілітації Януковича у європейських судових інституціях».

«Європейський суд із прав людини може визнати такий вирок незаконним і таким, що не відповідає основам права. Я не хочу, щоб так працювала Генеральна прокуратура», – наголосила політик.

Водночас, вона вкотре підкреслила, що Віктор Янукович має відповісти за все, що зробив із Україною, зокрема, за «колосальну корупцію, вбивства на Майдані і за війну в Україні».