_APM4124

Робота миротворців ООН на лінії розмежування – недопустима

21:26 13.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що залучення миротворчого військового контингенту ООН для врегулювання ситуації на Сході України може бути актуальним лише у тому випадку, якщо миротворчу місію буде залучено безпосередньо на державному кордоні між Росією і Україною, а не на нинішній лінії розмежування із окупованими територіями.

«Щодо залучення миротворчої місії, то ключове питання полягає у тому, де будуть перебувати миротворці? Якщо на лінії розмежування – тоді у такому форматі вони не потрібні, адже нинішня лінія розмежування є територією України! Також якщо миротворці перебуватимуть безпосередньо на території України – то у такому форматі це теж є недоцільним. Миротворці повинні бути присутніми на кордоні між Росією і Україною для поновлення, захисту кордону і недопущення війни проти України. Це принципові речі», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого ефіру на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, чинна влада обрала неправильний формат вирішення проблеми на Сході України, а крім того докладає недостатньо зусиль щодо деокупації Донбасу і повернення Криму. Саме тому, аби завершити війну на Сході України і звільнити Крим від окупантів, потрібно «докорінно змінити стратегію завершення війни в Україні і деокупації».

«Вважаю, що потрібно багатократно посилити і докорінно змінити стратегію завершення війни в Україні і деокупації. Передусім, потрібно повернутися до Будапештського меморандуму, де Україні пообіцяли цілісність кордонів і захист від агресії. Для цього потрібно створити такий формат переговорів, де будуть присутні президент США, лідери європейських країн, прем’єр-міністр Великобританії, президент Китаю, Україна і Росія», – пояснила Лідер Партії ВО «Батьківщина».

«У такому форматі ми зможемо по-іншому вибудувати систему дипломатичних переговорів і повернути світ до гарантій, які були надані Україні», – акцентувала вона.

Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що вирішення проблеми виключно силовим протистоянням є неприпустимим.

«Ми не повинні вирішувати конфлікт силою і зброєю, бо це може перерости у глобальний збройний конфлікт. Але ми повинні добитись, аби Україні дали оборонну зброю для захисту, слід добиватись посилення санкцій і вимагати від лідерів світу повернути Україні мир», – пояснила парламентарій.

Юлія Тимошенко вкотре акцентувала, що слід «повернути мир Україні у системі правильно побудованих дипломатичних переговорів», і команда «Батьківщини» повсякчас наголошує на принципових аспектах, необхідних для вирішення питання на Сході України і для повернення Криму.

«Команда «Батьківщини» здатна повернути мир в Україну, не здаючи жодного національного інтересу. І я впевнена, що найближчим часом наша команда разом із українським суспільством візьмуть відповідальність за вивід України із війни», – підсумувала Лідер фракції «Батьківщина».