Тимошенко 2014

Росія хоче реалізувати в Україні югославський сценарій

11:37 03.05.2014

Кандидат в президенти України, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко вважає, що Росія, дестабілізуючи ситуацію на сході України, намагається реалізувати югославський сценарій.

“Зараз Росія намагається розгорнути в Україні так званий югославський варіант і розправу з людьми на основі терористичних актів. Фактично не оголошуючи війни, перевести у формат начебто протистояння двох частин нашого народу. Це категорично не відповідає дійсності. Ніякого югославського варіанту, який хоче пред’явити світу Кремль, не існує. Існує агресія Росії, і ми з нею впораємося”, – сказала Юлія Тимошенко після зустрічі з керівництвом Одеської області та першим віце-прем’єром Віталієм Яремою.

Лідер партії “Батьківщина” переконана, що вчорашні події в Одесі ініційовані спецслужбами Росії. “Люди, які напали на мирну, цивільну колону людей були одягнуті в ту саму уніформу, в яку були одягнуті терористи в східних областях, де Росія намагається дестабілізувати наше життя. Вони були озброєні автоматичною зброєю і буквально в перші хвилини зіткнення ця зброя була використана, і загинули 7 людей. Семеро мирних людей, які просто виступали за єдність України, проти війни, проти окупації”, – зазначила вона.

Юлія Тимошенко вважає, що український народ зобов’язаний зупинити агресора-окупанта. “Це все переходить розумні межі”, – додала кандидат в президенти України.

Лідер “Батьківщини” також прокоментувала незадоволеність людей діями міліції під час конфлікту. “Я переконана, що міліція мусить робити більше. Але ми також не можемо зараз не оцінити, що міліція захищала мирних цивільних людей, які приймали участь у демонстраціях, і на цю хвилину 22 міліціонерів поранено. Це говорить про те, що вони активно приймали участь в тому, щоб припинити агресивні терористичні дії, які російські спецслужби застосовували проти наших мирних демонстрантів. Міліція боролася так, як могла боротися”, – наголосила вона.

Юлія Тимошенко повідомила, що планує відвідати в лікарні поранених. За її інформацією, з важкими і середніми травмами вже госпіталізовано 91 громадянина.

Лідер “Батьківщини” наголосила, що зараз Україна має зібрати всіх своїх кращих синів та доньок для того, щоб захистити свою державу. “Зараз, після того як я зустрілася з керівництвом області, я хочу відвідати бригаду територіальної оборони “Шторм”, яка сформована на базі 8-ої афганської сотні, яка боролася на Євромайдані. Навколо цих героїв Майдану сьогодні збираються добровольці з усієї України, в першу чергу з Одеської області, для того, щоб не дати окупантам руйнувати наше життя. Ми зупинимо агресію, всі терористичні акції, які проводяться проти нас. Ми проведемо вибори 25 травня і ми не допустимо руйнації миру в Україні. Війни в Україні не буде, ми здатні захистити країну”, – заявила Юлія Тимошенко.