_APX6502

Росія заплатить за завдану Україні шкоду, смерті і понівечені долі людей

14:45 30.10.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко завила, що країна-агресор Російська Федерація повинна відшкодувати всі збитки, завдані Україні та її громадянам внаслідок військових дій та окупації.

«Росія заплатить сповна за агресію, за смерть наших воїнів і мирних громадян, за їхні понівечені долі і скалічене здоров’я, за порушення прав людини, за вкрадене приватне і державне майно», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу на Національному форумі «Нова стратегія миру та безпеки», що проходить у Києві.

На думку Юлії Тимошенко, українська дипломатія мусить активно відстоювати порушені РФ права держави та її громадян у міжнародних судових інституціях, насамперед, у Міжнародному суді ООН, Міжнародному кримінальному суді, Європейському суді з прав людини.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також повідомила, що її команда встановила та задокументувала декілька тисяч фактів заподіяння шкоди конкретним громадянам, що дасть можливість воїнам, які отримали поранення, родинам загиблих та вимушеним переселенцям підстави отримати компенсації від країни-агресора.

«Якщо всі постраждалі українські громадяни подадуть позови проти держави-агресора, то загальна сума претензій, розрахована, згідно із практикою ЄСПЛ, перевищить 100 мільярдів євро. Це масштаб того, що можуть отримати наші громадяни за понівечене життя», – зазначила політик.

Парламентарій акцентувала, що за всі роки війни чинна влада так і не спромоглася розробити дорожню карту юридичних дій для отримання власниками тисяч малих і середніх підприємств компенсації за завдану їм шкоду. Вона запевнила, що нова влада проведе ретельну інвентаризацію завданої Росією шкоди і змусить Кремль заплатити за агресію проти України.

«Загальна сума претензій, пред’явлених Кувейтом Іраку за два дні військових дій та сім місяців окупації – 462 млрд дол. Значна частина із цієї суми на сьогодні вже погашена. І ми примусимо Росію компенсувати нам понесені болісні втрати», – запевнила Лідер ВО «Батьківщина».